Attilâ İlhan Roman Ödülü Şükran Yiğit’e

28.10.2021
A+
A-

Şükran Yiğit ‘Burası Radyo Şarampol’ adlı romanıyla Attilâ İlhan Roman Ödülü’nün sahibi oldu.

Attilâ İlhan Roman Ödülü Şükran Yiğit’e verildi. Attilâ İlhan Roman Ödülü Burası Radyo Şarampol adlı romanıyla Şükran Yiğit’in oldu. 

Şükran Yiğit Burası Radyo Şarampol adlı romanıyla Attilâ İlhan Roman Ödülü’nü kazandı. 

Attilâ İlhan Bilim, Sanat ve Kültür Vakfı tarafından Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları desteğiyle Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri’nin altıncısı düzenlendi. Yarışma kapsamında, 2020 yılında yayımlanmış bir şiir kitabı ve bir romana Attilâ İlhan Edebiyat Ödülü, ilk roman ve ilk şiir kitabı için Vakıf Özel Teşvik Ödülü verildi.

Attila İlhan Edebiyatı Ödülleri’ni kazanan şair ve yazara ayrı ayrı 7.500’er lira ödül verilecek. İlk kitap ödülünün bedeli ise 2.500 lira olarak açıklandı.

Şükran Yiğit hakkında

1961’de İstanbul’da doğdu, Ankara’da büyüdü. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu. Ankara, Mon Amour! (2003), Bir Akdeniz Kedisinin Hatıraları (2004) ve Çatıkatı Âşıkları (2008) adlı romanları İletişim Yayınları tarafından yayımlandı. Halen Frankfurt’ta yaşıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.