Babamın Şarkıları Timur Selçuk’un eserleri bale ve dans ile sahnede

Mercan Selçuk Dans Topluluğu, Timur Selçuk’un eserlerini klasik bale ve modern dans ile sahneye taşıyor.

‘Babamın Şarkıları’ Timur Selçuk’un eserleri bale ve dans ile sahnede. Mercan Selçuk Dans Topluluğu (MSDT), sezon açılışını “Babamın Şarkıları” eseri ile 6 Kasım’da Uniq İstanbul’da yapacak.

Bale Sanatçısı, Koreograf Mercan Selçuk’un, Timur Selçuk’un unutulmaz şarkılarını klasik bale ve modern dans sanatıyla yorumladığı ‘’Babamın Şarkıları’’, Münir Nurettin Selçuk’tan bugüne 3 nesildir süren sanat yolculuğunun bir izdüşümü olarak sahneye yansıyacak.

Timur Selçuk’a özlem ve saygıyla gerçekleşecek temsil sırasında, gazeteci Nebil Özgentürk’ün ‘’Bir Yudum İnsan’’ belgeselinden de bir bölüm gösterilecek.

Sanatçı bir ailenin üçüncü nesil temsilcisi olan Mercan Selçuk’un, Timur Selçuk’un ‘’İspanyol Meyhanesi’’, ‘’Beyaz Güvercin’’, ‘’Ayrılanlar İçin’’ gibi klasikleşmiş şarkılarına yaptığı klasik bale ve modern dans koreografileri MSDT dansçılarının performanslarıyla sahnelenecek.

“Babamın Şarkıları”nın 6 Kasım temsili için biletler, Biletix’te satışa çıktı.

MSDT eseri olan “Babamın Şarkıları”, ilk prömiyerini pandemi öncesi yapmıştı. Performansları izleyen Büyük Usta Timur Selçuk coşkulu alkışlar arasında sahneye çıkarak izleyiciyi son kez selamlamış, salonda hep bir ağızdan “Güneşin Sofrasında Söylenen Türkü” seslendirilmişti.

Babamın Şarkıları
Müzik: Timur Selçuk
Koreografi: Mercan Selçuk
Işık: Burak Öztürkmen
Teknik: Murat Yılmaz

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.