Avrupa Film Ödülleri’nde Kadir Has Üniversitesi

Avrupa Film Ödülleri’nde Kadir Has Üniversitesi Türkiye’den tek temsilci olarak katılan üniversite oldu. Avrupa Film Ödülleri (EFA) adayları belirlendi. 

Avrupa Film Ödülleri’nde Kadir Has Üniversitesi Türkiye’den tek temsilci olarak katılan üniversite oldu. Avrupa Film Ödülleri (EFA) adayları belirlendi. 

Avrupa Üniversiteleri Sinema Ödülleri (EUFA),  Avrupa Film Ödülleri (EFA) ve Filmfest Hamburg tarafından veriliyor. Ödüller için bu yıl da Türkiye’den katılan tek üniversite Kadir Has Üniversitesi oldu.

Avrupa ülkelerindeki sinema öğrencileri EFA’nın belirlediği beş aday filmi izlediler ve kendi birincilerini seçtiler. Hamburg’da Aralık 2018’de düzenlenecek foruma 23 ülkeden 23 üniversite katılacak. Katılım yapacak üniversiteler arasında Türkiye’den Kadir Has Üniversitesi olacak. 

Etkinlik iki gün sürecek. İlk gün 23 ülkenin temsilcileri, tartışmalarda kendi okullarının seçtikleri filmleri savunacaklar. İkinci gün ise Hamburg’da seçilen film, Avrupa Film Ödülleri kapsamında Sevilla’da düzenlenecek törenle sahibine verilecek.

Not: EFA’nın belirlediği beş aday Foxtrot (Maoz), Happy as Lazzaro (Rohrwacher), Styx (Fischer), Tarzan’s Testicles (Solomon) ve U-July 22 (Poppe). EUFA 2016 yılında I, Daniel Blake (Loach), 2017 yılında ise Heartstone (Gudmundsson) filmlerine verilmişti.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.