Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’nde Türkiye’den üç müze

09.05.2021
A+
A-

‘Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’ sahiplerini buldu. Türkiye’de üç müze ödüle değer bulundu. Troya Müzesi, Odunpazarı Modern Müzesi ve Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’nde ödül sahibi oldular. 

Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri sahiplerini buldu. Türkiye’den üç müze ödüle değer bulundu. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan duyuruyla ‘Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’nde Türkiye’den üç müzenin ödüle layık görüldüğü açıklandı. 

Troya Müzesi, Odunpazarı Modern Müzesi ve Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi ‘Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’nde ödül sahibi oldular. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ödüllerle ilgili yazılı açıklamada bulundu. Açıklamaya göre Avrupa Konseyi’nin himayesinde Avrupa Müze Forumu (EMF) tarafından her yıl verilen en uzun soluklu ve en saygın müzecilik ödülleri olan ‘Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri’ sahiplerini buldu.

Troya Müzesi, 2020 Yılı Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Troya Müzesi’nin hemen ardından aynı kategoride ‘2021 Yılı Avrupa Yılın Müzesi Özel Ödülü’ Odunpazarı Modern Müzesi’nin oldu.

Bakanlığın yaptığı açıklamada “Tebrikler Troya, tebrikler Odunpazarı Modern Müzesi. Bayburt Kenan Yavuz Etnografya Müzesi de aynı yarışmada ‘2021 Silletto Ödülü’nü aldı.” denildi. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.