Ayalis in Motion dans topluluğu Istanbul Fringe Festival’de

07.01.2022
A+
A-

New York ve Tokyo bağlantılı gezgin dans topluluğu Ayalis in Motion, “Pythagorean Peas” adlı dans gösterisinde Grimm kardeşlerin masallarını sahneye taşıyor. 

Ayalis in Motion dans topluluğu Istanbul Fringe Festival’de sahnede… Istanbul Fringe Festival, ocak etkinlikleri ile 2022’ye başlıyor. 

New York ve Tokyo bağlantılı gezgin dans topluluğu Ayalis in Motion, “Pythagorean Peas” adlı dans gösterisinde Grimm kardeşlerin masallarını sahneye taşıyor. 

23 ve 24 Oca’ta ENKA Oditoryumu’nda seyircinin karşısına çıkacak olan Ayalis in Motion ”Pythagorean Peas” ile Pamuk Prenses ve Kırmızı Başlıklı Kız gibi halk masallarından ilham alan karakterler aracılığıyla kendi kırılganlıklarımızla ve güçsüzlüklerimizle nasıl baş ettiğimizi vurgulamayı amaçlıyor.

Bu süreçlerin bedensel ve zihinsel olarak tezahür etme biçimine odaklanan dansçılar, başkalarıyla uyumlu ilişkiler kurmak için özellikle kinesferik; yani hareket sınırları dahilindeki bağlantıları keşfediyor. Çalışma boyunca, bu fantastik karakterler başkalarına saldırarak veya kendi güçsüzlüklerini gizlemek için pasif agresifleşerek ortak karakter kusurlarını somutlaştırıyor.

Yönetmen/Koreograf: Ayako Takahashi

Dansçılar: Emily Arden Jones, Chiho Yokoyama, Saori BORI Makiuchi, Akane Koizumi, Nono Oue

Ülke: Japonya / ABD
Süre: 65 Dakika
Tür: Dans

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.