Aydınlık Evler oyunu Demet Akbağ ve Yıldız Erdoğan’ı buluşturacak

08.02.2022
A+
A-

Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan yıllar sonda yeni bir projede buluşuyor. Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Aydınlık Evler adlı oyun için çalışmalar başladı.

Aydınlık Evler oyunu Demet Akbağ ve Yıldız Erdoğan’ı buluşturacak

Aydınlık Evler oyunu Demet Akbağ ve Yıldız Erdoğan’ı buluşturacak. Tiyatro ve sinemada birlikte oynadıkları projelerle hafızalarda silinmez izleri olan Demet Akbağ ve Yılmaz Erdoğan yıllar sonra yeniden bir araya geliyor. 

Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı Aydınlık Evler adlı oyunda Demet Akbağ sahnede olacak. 

Bir Demet Tiyatro ile milyonların gönlünde taht kuran Demet Akbağ ile Yılmaz Erdoğan, yeni bir proje ile yıllar sonra hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 

Bugüne kadar Bir Demet Tiyatro başta olmak üzere birçok unutulmaz projeye imza attı Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ…

Aydınlık Evler oyununun konusu

Şimdi bu iki önemli isim mesleklerinin ustalık döneminde yine güçlerini birleştiriyor. Erdoğan, geçen yıllarda Türkiye’nin en iyi oyuncularının başında gelen yakın dostu Demet Akbağ için bir oyun yazdığını açıklamıştı ve “Aydınlık Evler” adlı oyunu tamamladığını açıklamıştı. Ancak araya giren pandemi ve gerilimler yüzünden proje rafa kalkmıştı.

Şimdi yeniden gündeme alınan oyun için hazırlıklar başladı. Yılmaz Erdoğan’ın sadece yazar olarak görev alacağı oyunda Demet Akbağ’ın rol arkadaşları arasında Salih Bademci ve Sinem Ünsal da var.

“Aydınlık Evler” oyuncu bir mahallede geçen hikayesiyle dikkat çekiyor. Oyun Hicri adlı berberin anlattığı hikâyeyle başlıyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.