Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi fragmanı paylaşıldı

08.02.2022
A+
A-

Netflix’te ekrana gelecek olan “Pera Palas’ta Gece Yarısı” dizisinin ilk fragmanı yayınlandı.

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisi fragmanı paylaşıldı. Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı Netflix dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. 3 Mart’tan itibaren Netflix’te izleyicilerle buluşacak olan Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin başrollerinde Hazal Kaya ve Selahattin Paşalı yer alıyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin konusu

Dizi, Charles King’in aynı isimli (‘Midnight at the Pera Palace’) kitabından uyarlandı. Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin konusu bir gazetecinin Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komployu önlemeye çalışmasını anlatıyor. 

2022 yılında Pera Palas Oteli hakkında yazı yazmakla görevlendirilen genç bir gazeteci, gezdiği odalardan birinin 1919 yılına açılan bir kapı olduğunu keşfeder. Gazeteci, bu keşifle birlikte kendisini Mustafa Kemal Atatürk’e karşı düzenlenen siyasi bir komployu önlemeye çalışırken bulur. 

Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin yönetmenliğini “Rise of Empires: Ottoman” belgesel dizisini yöneten Emre Şahin’in üstleniyor. Dizinin senaryosunda daha önce “Hanımın Çiftliği”, “Kayıp”, “Cesur ve Güzel” gibi dizilerde yazarlık yapan Elif Usman’ın imzası bulunuyor.

Pera Palas’ta Gece Yarısı adlı dizinin oyuncu kadrosunda Hazal Kaya, Selahattin Paşalı, Tansu Biçer, Clare Louise Frost, Engin Hepileri, Yasemin Szawloski, James Chalmers ve Jordan J Gallagher gibi oyuncular yer alıyor.

İlk sezonu 8 bölümden oluşacak dizi, 3 Mart’tan itibaren Netflix’te izleyicilerle buluşacak.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.