Ayşegül Atik son yolculuğuna bugün çıkıyor

Ayşegül Atik son yolculuğuna bugün çıkıyor

Ayşegül Atik son yolculuğuna bugün çıkıyor. Ayşegül Atik cenaze töreni ile ilgili detaylar belli oldu. Ünlü tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Ayşegül Atik vefat etti. 72 yaşındaki Ayşegül Atik bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

Ayşegül Atik vefatı haberi ile sanat dünyası ve özellikle 80’li yıllarda televizyon başında olan kuşak derin bir üzüntü yaşadı. Ayşegül Atik’in sesi ve yüzü 80’li yıllardan günümüze hafızalarda yer etmişti. “Bir alışveriş bir fiş” sloganı söylendiğinde akıllara Ayşegül Atik gelirdi.

Ayşegül Atik’in cenaze namazı bugün (10 Haziran 2020) öğlen vakti kılınacak. Ayşegül Atik cenaze namazı Erenköy Galip Paşa Camii’nde kılınacak.

Usta oyuncu Ayşegül Atik, kanser tedavisi görüyordu. 72 yaşında hayatını kaybeden sanatçı için sevenleri son kez bir araya gelip ebedi yolculuğuna uğurlayacaklar.

Ayşegül Atik cenaze namazının ardından Maltepe Başıbüyük Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu ‘En Son Babalar Duyar, Şen Yuva, Kısmetim Otel, Dayan Yüreğim’ gibi yapımlarda rol almıştı.

Ayşegül Atik 1948 yılında dünyaya gelmişti. Ankara doğumlu olan Ayşegül Atik, Türk televizyon tarihinde çok sevilen diziler listesinde üst sıralarda yer alan En Son Babalar Duyar’daki rolüyle unutulmaz arasında yerini almıştı.

Ayşegül Atik eşi Ali Atik ile 1980’li yıllarda ekrandan halkı bilinçlendirmeye yönelik hazırlanan o kısa filmlerle hafızalarda yer etti. “Önce alışveriş sonra fiş” sloganı toplumun hafızalarına kazındı.

Ayşegül Atik’in gerçek adı pek çok kişi tarafından bilinmez. Ünlü oyuncunun asıl adı Mürşide Ersoy idi.

Ayşegül Atik, Ankara TED Koleji’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.

Bir dönem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı Öğretim görevlisi olarak görev yapan Ayşegül Atik bugüne kadar Taşı Toprağı Altın Şehir, Tatlı Çarşamba, Kartallar Yüksek Uçar, Sen de mi Şakir, Alıştık Artık, En Son Babalar Duyar, Kısmetim Otel, Şen Yuva, Ali Kundilli 2 ve Yaşamak Güzel Şey gibi bir çok projede rol almıştır.

2017 yılında ise Dayan Yüreğim isimli dizide rol almış ve dizide Türkan karakterini canlandırdı.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.