Köksal Ekinci Güneş’in Kalbi albümü ile geldi

10.06.2020
A+
A-

Köksal Ekinci Güneş’in Kalbi albümü ile geldi. Köksal Ekinci ilk albümü ile müzikseverlerle buluşuyor. Evrenin harmonisini, gökkuşağının renkleri eşliğinde müziğine yansıtmaya gönül vermiş olan Köksal Ekinci, ilk albümü “Güneş’in Kalbi” müzikseverlere ulaşıyor.

Gökyüzünün şifasını notalara nakşeden Köksal Ekinci, ilk albümü “Güneş’in Kalbi” ile müzikseverlerle buluşuyor. “Astro-müzik” akımı kapsamındaki albüm, ruhsal kodlarla bezeli organik elektronik ve yeni pop türündeki parçalardan oluşuyor.

Albüm, 21 Haziran’daki Yengeç burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması öncesinde şarkılarını merakla bekleyen sevenleri için güzel bir hediye aslında.

Albümün çıkış parçası “Aşk’ın Kanatları”, tıpkı diğerleri gibi dinleyiciye “şifa olma” niyetinde. Ekinci’nin 2004 yılında yazdığı parça, ilk kez 2006 yılında prodüktörlüğünü yaptığı albümde yayınlanmıştı. “Aşk’ın Kanatları’nın’’ hayatında özel bir yeri olduğunu söyleyen Ekinci, bunu şu sözlerle ifade ediyor: “Parça bizlere, aslında bedenimizin, ruhumuzun, kalbimizin ve en önemlisi de Bilincimizin ve DNA yapımızın bir ‘müzik şaheseri gibi kodlandığını’ ve en önemlisi de Yaratıcı’nın, Sonsuz Kaynağından Kalplere Damlayan, Benzeri Olmayan Bir Işık Senfonisinin Notalarıyız Herbirimiz’’

Ekinci sözlerine şöyle devam ediyor: “Güneş, insanlar için ‘yaşam enerjisi’ anlamına geliyor. Herkesi birer Dünya gibi, Güneş gibi, ayrı enerji merkezleri olarak kabul edebiliriz. Güneş’ten alınan yaşam enerjisi, kalpte toplanıyor ve güçlü yaratımlar için burada bekliyor. ‘Güneş’in Kalbi’ de, bu yaratım gücünü insanlara hatırlatmaya geliyor.”

“Güneş’in Kalbi” Köksal Ekinci’nin ilk albümü.

Albümün ilk video klibi, çıkış parçası “Aşkın Kanatları”na çekildi. ’Müzik Sensin Aslında’’ hayat felsefesine dayandırılan şarkının kompozisyonu ve hazırlanan videosu da bu felsefeyi renkler, ağaçlar, heykeller, camiler, kiliseler ve duvarlarda hayat bulan eşsiz Mural Art örneklerinden yansımalarla, sanat dolu bir atmosferin ‘’ruhumuzu mutlu kılan, hayat dolu melodilerle besleyen’’  gündelik yaşam içindeki en önemli ayrıntılar olduğunu dinleyicilere hatırlatmayı sağlıyor…

Albümde parçanın akustik versiyonuna ek olarak, elektronik ve radyo edit versiyonu da yer alıyor.

Altı parçadan oluşan albümde, dinleyicileri bir de “sürpriz” bekliyor. “Sen, Ben Oldun” ve “Veda” teklilerinin yeniden düzenlemeleri ile “Yok” adlı düet Ekinci’nin ilklerinden…

Organik elektronik türünde parçalar yapan sanatçı, Nisan ve Mayıs aylarında “Venüs” ve “Ay’ın Nefesi” adlı parçalarını yayınladı. “Güneş’in Kalbi” albümü de gezegenleri ve yıldızları konu alan üçlemenin, sanatçının kendi deyimiyle İlk Bahar döneminin tamamlanması. Yaz ayları boyunca yeni temalı şarkıları üzerinde yoğun bir hazırlığa başlayacağını dile getiren Ekinci, üretim sürecinin heyecanını ve yeni şarkılarla müzikseverler ile buluşmayı hayatının en anlamlı paylaşımı olduğunun altını çiziyor.

Dijital platformlardaki ilk üçlemesi “Yas”, “Belki” ve “Dünya”yı 2019’da yayınlayan Köksal Ekinci, 2020’de “Sen Ben Oldun”  ve “Veda” adlı parçalarıyla dinleyiciyle buluştu.

Köksal Ekinci, evrenin harmonisini, gökkuşağının renkleri eşliğinde müziğine yansıtmaya gönül vermiş bir müzik tutkunu. Kalplere ve ruhlara notalarla dokunma arzusu, müziğine yön veriyor. Çünkü müziğin gücünün, sevgiye, aşka, nezakete, mutluluğa ve nihayetinde ‘BİRliğe’ açılan ışıltılı bir kapı olduğuna inanıyor. İlk üçlemesi 2019 yılında yayınlandı. 2020 yılında da müziğinde yeni ufuklara yol almaya devam ediyor…

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.