Ayşen Gruda’nın vasiyeti neydi

Ayşen Gruda’nın vasiyeti neydi? Ölümüyle ilgili nasıl bir tören istiyordu? 74 yaşında hayata veda eden ünlü sanatçının cenaze namazı Cuma günü kılınacak.

Ayşen Gruda’nın vasiyeti neydi? Türk sinema ve tiyatrosunun unutulmaz isimlerinden Ayşen Gruda’nın ölümünden sonra vasiyeti konuşuluyor. Ayşen Gruda bugün (23 Ocak 2019) vefat etti. Uzun süredir tedavi gördüğü pankreas kanserine yenik düştü. 

Sanatçı 1.5 yıldır tedavi görüyordu. Yaklaşık üç aydır yoğun bakım ünitesindeydi. 

Torunu Emre Gruda, sanatçının cenaze töreninin 25 Ocak 2019 tarihinde Cuma namazının ardından düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacağını açıkladı. Sanatçının cenaze namazı Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak. 

Ölümünün ardından Ayşen Gruda’nın vasiyeti merak ediliyordu. Hatırlanacağı gibi Türk tiyatrosunun ünlü ismi Gülriz Sururi yakın zaman önce vefat etti. Gülriz Sururi’nin vasiyeti gereği, ölüm haberi ancak toprağa verildikten bir gün sonra paylaşıldı. Sanatçı cenaze töreni istememişti. 

Ayşen Gruda’nın cenaze vasiyeti

Şimdi Ayşen Gruda’nın bu konuda vasiyeti merak ediliyordu. 74 yaşında hayata veda eden Gruda vasiyetiyle ilgili olarak bir röportajında “Biliyorum ki bu halk beni nasıl gömeceğine kendi karar verecek” ifadesini kullanmıştı. Konuyu daha da detaylandıran Ayşen Gruda, nasıl bir cenaze töreni istediğine ya da ölümünün duyurulup duyurulmamasına yönelik bir vasiyetinin olmadığını belirterek “Vasiyete gerek yok. Onlar bilir beni nasıl gömeceklerini.” diye konuşmuştu. 

Ayşen Gruda, 30 Kasım 1945 tarihinde doğmuştu. Sanatçı kansere karşı sürdürdüğü hayat mücadelesini kaybetti. Ardında birbirinden kıymetli onlarca sinema filmi ve tiyatro oyunu bırakarak dünyadan ayrıldı. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.