Serra Yılmaz Sanço Panza rolüyle İtalya’da

24.01.2019
A+
A-

Sinema ve tiyatronun usta oyuncusu Serra Yılmaz, İtalya’da yeni bir oyunla seyircinin karşısında. Serra Yılmaz, Don Kişot oyununda Sanço Panza’yı canlandırıyor.

Serra Yılmaz Sanço Panza rolüyle İtalya’da tiyatro sahnesinde… İtalya’da yaşayan, sanat hayatını sinema filmleri ve tiyatroyla sürdüren Serra Yılmaz, yeni bir proje ile seyircilerle buluşuyor.

Serra Yılmaz, 14 yıldır İtalya’da sahneye çıkıyor. Usta oyuncu, bu sezon iki oyunda rol aldı. Bunun dışanda yeni bir haber daha geldi. Sanço Panza rolü ile İtalya’da tiyatro sahnesinde olacak.

Cervantes’in dünyaca ünlü ‘Don Kişot’ eseri tiyatroya uyarlandı. Serra Yılmaz da oyunda Sancho Panza rolünü canlandırıyor.

Ünlü İtalyan oyuncu Alessio Boni ile sahnede olan Serra Yılmaz, oyunda Don Kişot’un yol arkadaşı Sanço Panzaya hayat veriyor.

Don Kişot oyununda Serra Yılmaz ve Alessio Boni sahnede oluyor.

Oyun, İtalya’nın önde gelen tiyatrolarından Nuovo Tiyatro’nun prodüksiyonu. Oyunun prömiyeri 22 Ocak 2019 Salı akşamı Tortona kentinde Teatro Civico’da gerçekleştirildi.

İtalya’da Serra Yılmaz en iyi kadın oyuncu – BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Tıklayın

Oyun tiyatro severler tarafından büyük beğeni topladı. Oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı.

Oyun, prömiyer sonrasında turneye çıkacak. Tiyatro ekibi Don Kişot’u İtalya’da 30 şehirde sergileyecek.

Alessio Boni ve Serra Yılmaz’a sahnede Marcello Prayer, Francesco Meoni, Pietro Faiella, Liliana Massari ve Elena Nico gibi deneyimli ve genç İtalyan oyuncular eşlik ediyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.