Babamın Ceketi filminde ceketin sırrı

Babamın Ceketi filminde Müfit Can Saçıntı güldürürken derin mesajlar veriyor. Filmin konusu ilgi çekici bir baba oğul çatışmasını sinemaya getiriyor.

Babamın Ceketi filminde ceketin sırrı ne? 2018 yılı yapımı sinema filmi Babamın Ceketi, Müfit Can Saçıntı imzasını taşıyor. Müfit Can Saçıntı, yaptığı dizilerle ve sinema filmleri ile seyirci için ayrı bir yere sahip. Yaptığı her işle sosyal ve hümanist mesajlar veren Saçıntı, bu kez “Babamın Ceketi” filmi ile izleyiciyi ‘uyandırıyor’.

Babamın Ceketi film konusu

Önce Babamın Ceketi filminin konusu hakkında bilgilendirme yapalım. Dram-komedi türündeki film güldürürken derin derin düşündürüyor.

Üniversite mezunu Ferhat, babası İbrahim tarafından binbir zorluklarla okutulmuştur. Mezundur ama bir türlü iş bulamamıştır. Ferhat’ın bir de sevgilisi Aslıhan vardır. Aslıhan’ın babası Hulusi’nin sağlık sorunları ilerlemiştir. Hasta adam kızının bir an önce mürüvvetini görmek istemektedir.

Dolayısıyla işsiz Ferhat için mecburen kızı istemeyi giderler. Hulusi evliliğe onay verir ama şartı Ferhat’ın önce iş bulmasıdır. Ferhat bunun üzerine hızla iş aramaya koyulur. Ancak değişen bir şey olmaz. Ne kadar da çalışacağı işi bulamaz. Babası da (Müfit Can Saçıntı) oğlu için iş aramaya başlar. Ancak sonuç yine hüsrandır.

Ferhat tıpkı o efsanedeki gibi dağları delip sevdiğini almak için harekete geçer. Her şeyi göze alan Ferhat, çok daha zor ve tehlikeli maceralara atılır.

Babamın Ceketi filminin oyuncu kadrosu Müfit Can Saçıntı, Mert Turak, Erkan Can, Elif Nur Kerkük ve bir süre önce aramızdan ayrılan Türk sinemasının unutulmaz oyuncusu Ayşen Gruda yer alıyor.

Babamın Ceketi filmi nerede çekildi

Sinemada izleyicinin beğenesini toplayan Babamın Ceketi filminin nerede çekildiği de merak ediliyor. Babamın Ceketi filminin çekimleri İstanbul’un farklı semtlerinin yanı sıra Ağva ve Dalyan’da seçilen ve özel olarak dekore edilen mekanlarda yapıldı.

Babamın Ceketi filminin fragmanını izleyebilirsiniz.

Babamın Ceketi filminde ceketin sırrı

Babamın Ceketi filmindeki ceketin sırrı ne? Filme neden “Babamın Ceketi” adı verildi. Müfit Can Saçıntı, her filminde ya da televizyon dizisinde izleyene mutlaka sarsıcı mesajları eğlenceli halde veriyor. 

Filmin ismi ve afişi interaktif iletişimle ortaya çıkmıştı. Filmin afişi de ismi de seyircilerin seçimi ile belirlenmişti. Baba oğul çatışmasının aktarıldığı filmde aslında eski değerlerle yeni değerlerin çatışması anlatılıyor.

Müfit Can Saçıntı, filmdeki ceketin sırrı ile ilgili şöyle diyor: “Nedir bu eski değerler mesela ‘bizim babamız oğluna ceketini satar seni okuturum diye büyütmüş… bugün aynı baba ceketini satsa bırak okutmayı, kantinden tost alamaz o parayla. Değişen bu tür madde değerler var.”

Değişenlerin sadece maddi değerler olmadığını da hatırlatan Saçıntı, “Bir de manevi değerler var değişen . Okumanın manevi değeri de değişti. Önceden okumak bir erdemdi imrenilen bir şeydi. Şimdi okumak enayilik oldu. Bir başka değişen değerler… en çok üzerinde durduğum. Eskiden dürüstlük en büyük servetti bugün dürüstlük enayilik deyenler çoğunlukta” dedi. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.