‘Babamın Şarkıları’ Mercan Selçuk Dans Topluluğu ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor

23.12.2021
A+
A-

Münir Nurettin Selçuk’tan beri üç kuşak müzik ve sanatın içinde yer alan Selçuk ailesinin temsilcisi Mercan Selçuk kurduğu dans topluluğu ile babasın Timur Selçuk’un eserlerini klasik bale ve modern dans koreografileriyle sahnelemeye devam ediyor.

‘Babamın Şarkıları’ Mercan Selçuk Dans Topluluğu ile sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Mercan Selçuk Dans Topluluğu (MSDT), sezon açılışını Uniq İstanbul’da yaptığı ”Babamın Şarkıları” eseri ile 27 Aralık’ta saat 20.30’da CKM’de; ardından 18 Ocak’ta Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşmalarını sürdürüyor.

Bale Sanatçısı, Koreograf Mercan Selçuk’un, Timur Selçuk’un unutulmaz şarkılarını klasik bale ve modern dans sanatıyla yorumladığı ‘’Babamın Şarkıları’’, Münir Nurettin Selçuk’tan bugüne 3 nesildir süren sanat yolculuğunun bir izdüşümü olarak sahneye yansıyor.

Büyük Usta Timur Selçuk’a özlem ve saygıyla gerçekleşen temsiller sırasında, Gazeteci Nebil Özgentürk’ün ‘’Bir Yudum İnsan’’ belgeselinden de bir bölüm gösteriliyor. Sanatçı bir ailenin 3. nesil temsilcisi olan Mercan Selçuk’un, Timur Selçuk’un ‘’İspanyol Meyhanesi’’, ‘’Beyaz Güvercin’’, ‘’Ayrılanlar İçin’’, ‘’Ekonomi Bilmecesi’’ gibi klasikleşmiş şarkılarına yaptığı klasik bale ve modern dans koreografileri MSDT dansçılarının performanslarıyla sahneleniyor.

Modern bale eseri olan ‘’Babamın Şarkıları’’, ilk prömiyerini pandemi öncesi yapmıştı. Performansları izleyen Büyük Usta Timur Selçuk coşkulu alkışlar arasında sahneye çıkarak izleyiciyi son kez selamlamış, salonda hep bir ağızdan ‘’Güneşin Sofrasında Söylenen Türkü’’ seslendirilmişti.

Babamın Şarkıları

Müzik: Timur Selçuk
Koreografi: Mercan Selçuk
Işık: Burak Öztürkmen
Teknik: Murat Yılmaz
Afiş Timur Selçuk fotoğraf: Vedat Arık

Bilgi için

İnstagram: mercanselcukdanstoplulugu
Biletler: Biletix

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.