Maisie Day’in Sonsuz Canları bilime ilgi duyan çocuklara macera yolculuğu

Christopher Edge, yeni kitabı Maisie Day’in Sonsuz Canları ile çocukları yine bilimsel kavramlar ışığında ilgi çekici bir macera yolculuğuna çıkarıyor.

Maisie Day’in Sonsuz Canları bilime ilgi duyan çocuklara macera yolculuğuna çıkmaları için önerilen bir kitap. Kitabın yazarı Christopher Edge, çocuklara ve gençlere yönelik bilimsel maceralarıyla tanınıyor. 

Maisie Day’in Sonsuz Canları, Bilgi Yayınevi tarafından okurlara ulaştırılıyor. 

Maisie Day’in Sonsuz Canları, 2019 STEAM Çocuk Kitapları Ödülü sahibi. Aynı zamanda 2019 Carnegie Medal Adayı…

Maisie Day’in Sonsuz Canları, fizik, kuantum fiziği, matematik, biyoloji, astronomi gibi pozitif bilimleri edebi bir kurguyla buluşturan kitaplarından tanıdığımız Christopher Edge’in yeni kitabı.

Edge bu kitabında da çocukları yine heyecanlı ve duygusal bir macera içinde entropi, möbius şeridi, reaktörler, nükleer reaksiyon, soğuk füzyon gibi bilimsel kavramlarla, evrenin işleyişine dair bilgilerle tanıştırıyor.

Maisie Day’in Sonsuz Canları kitabının konusu

Maisie Day’in Sonsuz Canları kitabının konusu şöyle:

Maisie Day on yaşında, akademik alanda üstün yetenekli bir kız çocuğu. Üniversitede, aynı anda iki bölümde birden okuyor, evde eğitim görüyor. Bilime, evrenin işleyişini anlamaya büyük bir merak duyuyor. Kendi soğuk füzyon reaktörünü yapmak en büyük hayali.

O gün Maisie’nin onuncu yaş günü. Evlerinin arka bahçesinde bir doğum günü partisi yapacaklar. Kendi nükleer reaktörünü yapmak için ihtiyaç duyduğu malzemelerin hediye olarak gelmesini umuyor. Ama ev bomboş ve dış kapının ardında yoğun, korkunç bir karanlık var.

Sürekli değişen bir gerçeklikte kısılıp kalan Maisie, kurtulmak için evrenin yasalarına ve ailesinin sevgisine güvenmek zorunda.

Ama bu sefer bunlar bile yeterli olmayabilir…

Maisie Day’in Sonsuz Canları kitabı için söylenenler

“Maisie Day’in Sonsuz Canları, muhteşem Christopher Edge’den duygu dolu, beyni çalıştıran gizemli, bilimsel bir macera.” (The Guardian)

“Keşke Christopher Edge benim fen bilgisi öğretmenim olsaydı. Bu sürükleyici hikâye, zor konuları dozu yüksek bir maceraya çeviriyor.” (The Times, Haftanın Çocuk Kitabı)

“Eşsiz, muhteşem bir kitap.” (The Bookseller)

“Kimse Christopher Edge gibi yazamıyor, bu da yazarın diğer kitapları gibi etkileyici, duygusal ve muhteşem bir macera.” (Kiran Millwood Hargrave)

“Bu kitap sizi şaşırtacak, hayal gücünüzün sınırlarını genişletecek ve sizi büyüleyici bir hikâyenin içine çekecek.” (Carousel)

“Sürükleyici, ürkütücü, inanılmaz orijinal. Beyninizi ele geçirecek, kalbinizi sızlatacak.” (Jonathan Stroud)

“Edge’in hikâyesi, insanlığın sıcaklığını evrenin en ilginç teorileriyle, muhteşem bir ustalıkla bir araya getiriyor.” (Robin Ince)

“Özünde duygusal bir hikâye yer alan, bilim dolu muhteşem bir roman.” (Ross Welford)

“Uzun zamandır okuduğum en iyi kitap. Karşılaştığınız her çocuğa hediye edin.” (Lucy Mangan)

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.