Bahar Yaka Bu Kitabın Yazarı Öldü ile okurlarla buluşuyor

Öyküleriyle edebiyat dünyamızda sağlam adımlarla ilerleyen Bahar Yaka, şimdi de bir roman ile okurlarının karşısında. Bahar Yaka’nın “Bu Kitabın Yazarı Öldü” adlı romanı raflarda yerini aldı.

Bahar Yaka Bu Kitabın Yazarı Öldü ile okurlarla buluşuyor. Öyküleriyle edebiyat dünyamızda sağlam adımlar atan ödüllü yazar Bahar Yaka, denemeleriyle de okurlarıyla buluşmuştu. Şimdi ise bir roman… “Bu Kitabın Yazarı Öldü” adlı romanıyla Bahar Yaka okurların karşısında. 

Bahar Yaka öykülerini “Diablo’nun Günlüğü” ve “Tanrıgöz” adlı kitaplarıyla okurlara ulaştırmıştı. Öykülerinde kendine has üslubu ve kurgusuyla kısa sürede dikkat çekerek okur kitlesini oluşturan Bahar Yaka, bu kez roman türünde bir eserle edebiyat dünyasındaki varlığını pekiştiriyor. 

“Bu Kitabın Yazarı Öldü” adlı roman Edebiyatist etiketiyle kitapçılarda yerini aldı. 

“Bu Kitabın Yazarı Öldü” arka kapak yazısı

Bir yazarı beklemek…
Yazmak insanı bazen çoğaltan, bazen de yalnızlaştıran bir eylem. Bu Kitabın Yazarı Öldü’de Bahar Yaka tam da bu noktadan dokunuyor karakterlerine. Fiziki ya da ruhani bir ölüm değil burada bahsedilen, bir nevi edebi ölüm… Yazarların doğuma eşdeğer yazma sancılarını anlatıyor birçok perspektiften. Eleştiri karşısındaki tepkilerini ortaya döküyor tüm çıplaklığıyla. Bir yazarın kaçamak, kıskançlık dolu bakışlarını yakalıyor, başka bir yazarın eserine bakarken. Hissedip de söylememenin insana nelere mal olduğuna işaret ediyor. İçinde bulunduğu dünyanın kapılarını aralıyor merak edenler için. Yazarın daha önceki öykülerinin hemen hepsinde ortak nokta olan ölüm, kitabın ismine inat yok bu defa.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bahar Yaka (@yaka_bahar)’in paylaştığı bir gönderi

 

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.