Bakan eşi Pervin Ersoy koruma polisine şemsiye ve çantasını taşıtıyor

26.02.2022
A+
A-

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, koruma polisine şemsiye ve çantasını taşıtınca sert eleştiriler aldı.

Bakan eşi Pervin Ersoy koruma polisine şemsiye ve çantasını taşıtıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, koruma polisine şemsiye tutturup, çantasını taşıtması büyük tepki çekti.

Pervin Ersoy, daha önce de bir çalışana elini öptürüp 100 dolar verdiği fotografları sosyal medyada paylaşmış ve tepki çekmişti. 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, koruma polisine şemsiye tutturup çantasını taşıtması sosyal medyada gündeme oturdu. Yoğun tepki alan bu görüntüler nedeniyle Pervin Ersoy bir açıklama yaptı. 

“Her şehri ünlüsüyle geziyoruz” sloganıyla kurulan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başında olduğu “Rotahane” organizasyonu çerçevesinde Kahramanmaraş ziyareti sırasında ortaya çıkan görüntüler büyük tepki topladı. Fotoğrafı Pervin Ersoy sosyal medya hesabından paylaştı. 

Bakan eşini korumakla görevli kadın polis, fotoğrafta şemsiye tutuyor ve çanta taşıyor… İşte bu görüntü sosyal medyada büyük tepki topladı. Tepkilerin çoğalması üzerine Pervin Ersoy açıklama yaptı. 

Eleştiriler ve hakaretler akıl alır gibi değil 

Pervin Ersoy, Instagram’dan yaptığı açıklamada, “Son 2 gündür gördüklerim ve okuduklarım, durumun aslı bilinmeden yazılanlar gerçekten rahatsız edici boyutta… 3 yıldır birebir yanımda olan, çok sevdiğim, kardeşim gibi gördüğüm, gülüp dertleştiğim Ayşe Hanım’ın polis sıfatına dayanarak bana yapılan eleştiriler ve hakaretler gerçekten akıl alır gibi değil…” dedi.

Ayşe Hanım benim kardeşim gibi

Pervin Ersoy açıklamalarının devamında şunları yazdı: 

“Ben kimseye, eleştirilerinize konu olan şekilde bir davranışta bulunacak bir insan değilim. Konunun şerefli Türk polisi üzerinden yürütülerek çarpıtılması ve sahte hesaplar üzerinden özellikle kasti olarak yapılan yorumlar hiç hoş değil. ‘Polisimize şemsiye taşıttı, çanta taşıttı’ gibi provokasyonlu cümlelerle hiç bir yere varamayacaksınız; çünkü biz o değiliz. Ayşe Hanım benim kardeşim gibi, en yakın arkadaşım gibidir. Sağanak yağmurda kendisine ve bana tuttuğu şemsiyenin sizi bu kadar rahatsız edeceğini inanın bizde hesaplayamadık.”

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.