Emre Karayel Sahne Cumhuriyet’i kültür sanat hayatına kazandırıyor

26.02.2022
A+
A-

Sahne Cumhuriyet Maltepe’de kültür sanat hayatında yeni bir mekan olarak açılıyor. Ünlü oyuncu Emre Karayel Sahne Cumhuriyet’in sanat yönetmenliğini yapacak.

Emre Karayel Sahne Cumhuriyet’i kültür sanat hayatına kazandırıyor. Ünlü oyuncu Emre Karayel, Sahne Cumhuriyet’in sanat yönetmenliğini yapacak. 

Maltepe’de yapımı tamamlanan Sahne Cumhuriyet perdelerini 2 Mart’ta Emre Karayel’in tek kişilik oyunu Erkek Aklı-Oksimoron oyunuyla açacak.

Emre Karayel Sahne Cumhuriyet’in sanat yönetmenliğini de yapacak. Sahne Cumhuriyet tiyatro oyunlarına, konserler, söyleşiler ve imza günlerine ev sahipliği yapacak.

İstanbul’a yeni bir sahne kazandırmanın huzurunu yaşadığını söyleyen Karayel, kapılarının nitelikli sanat üreten herkese açık olduğunu belirtti.

Sahne Cumhuriyet bir gölün kenarındaki 415 kişilik salonu, teknik donanımı, 150 araçlık otoparkı ile Anadolu yakasına kültürel anlamda nefes aldıracak. Sahne Cumhuriyet’te mart ayı boyunca ‘Erkek Aklı-Oksimoron’, ‘Bülent Bey’in Hikayesi’, ‘Babamı Kim Öldürdü?’, ‘İyi, Kütü Çirkin’ adındaki tiyatro oyunları ile ‘Çok ta fifi’ ve ‘Deniz Alnıtemiz-Stand up’ adlı stand up gösterileri seyirciyle buluşacak.

Ayrıca Kültür Bakanlığı ödüllü ‘Benim Güzel Pabuçlarım’ gibi birbirinden eğlenceli çocuk oyunları sergilenecek.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.