Balkan yazarları Sirkeci Garı’nda

Bir Sandık Bir Kofer etkinliğinde Balkan yazarları da olacak. Balkan göçmenlerinin geleneksel buluşması Sirkeci Garı’nda yapılacak.

Balkan yazarları Sirkeci Garı’nda

Balkan yazarları Sirkeci Garı’nda okurlarla buluşuyor. Balkan göçmenlerinin geleneksel “Bir Kofer Bir Sandık” etkinliği Sirkeci Garı’nda düzenlenecek. Etkinlik, yıllar önce Balkanlar’dan Anadolu’ya göçmek zorunda kalan insanların yaşadıklarını tekrar anlamak ve anmak için düzenleniyor. 

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Bir Kofer Bir Sandık etkinliğinde Balkan yazarları da olacak. Balkan yazarlar Ramis Çınar, Salim Nizam, Dilek Ünal ve Güler Bilkay Aygün okuyucuları ile buluşacak.

Balkan Göçmenleri, geçmişlerini anmak ve geleceğe umutlarını aktarmak için 7 Ekim Pazar günü Türkiye’ye ilk ayak bastıkları yer olan Sirkeci Garı’nda buluşuyor.

Bir Sandık Bir Kofer

Balkan Göçleri ile Türkiye’ye gelen Balkan göçmenleri, Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Sirkeci Garı’nda düzenleyeceği ‘’Bir Kofer, Bir Sandık’’ etkinliğinde sevinci ve hüznü bir arada yaşayacak.

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği ‘’Bir Kofer, Bir Sandık’’ etkinliğinin 10. Yılına özel, Balkan kökenli yazarlar okuyucuları ile bir araya gelecek. Etkinlikte Balkan yazarlar Ramis Çınar, Salim Nizam, Dilek Ünal ve Güler Bilkay Aygün Balkanlar ile ilgili yazdıkları kitapları imzalayacak.

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.