Bandırma Füze Kulübü vizyon tarihi ne zaman?

07.12.2021
A+
A-

Bandırma Füze Kulübü sinemaya geliyor. Gerçek hayat hikayesinden beyazperdeye aktarılan Bandırma Füze Kulübü, Türkiye’nin uzay ve havacılık tarihindeki ilk füze denemelereni anlatıyor.

Bandırma Füze Kulübü vizyon tarihi ne zaman?

Bandırma Füze Kulübü vizyon tarihi ne zaman? Türk sinemasına yeni bir dönem filmi geliyor. Yapımcı Mustafa Uslu, yine gerçek bir hayat hikayesini sinemaya taşıyor.

Türkiye’nin havacılık ve uzay tarihinde dikkat çeken bir yeri olan Bandırma Füze Kulübü sinema filmi olarak seyirciyle buluşuyor.  Türkiye’nin ilk füzesinin uzaya fırlatılmasına imza atan Bandırma Füze Kulübü ile ilgili filmin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. 

Bandırma Füze Kulübü konusu 

Bandırma Füze Kulübü filminin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak üstlendi. Bandırma Füze Kulüb, kısıtlı imkanlara, engellere rağmen tüm dünyaya bu büyük yarışta “Biz de varız” diyen Bandırmalı gençlerin hikayesini anlatıyor.

1950’li yıllarda Bandırma’da geçen olaylar serisi Bandırma Füze Kulübü adıyla sinemaya taşınıyor. 

Bandırma Füze Kulübü konusu ile dikkat çekiyor. Bandırma Füze Kulübü konusu merak ediliyor. Bandırma Füze Filmi konusunu merak edenler için Youtuber Arda Akgün’ün hazırladığı bir videoyu paylaşıyoruz. Dönemi anlatan youtuber, Türkiye’nin uzaya ilk güze gönderen gençlerinin başarısını ve engellenmelerini detaylarıyla aktarıyor. Bandırma Füze Kulübü tüm bu detaylarla sinemaya taşınıyor.

 

Bandırma Füze Kulübü oyuncuları 

1950’li yılların Türkiye’sinde geçen gerçek hayat hikayesinin sinemaya taşınmasında dönem filmleriyle tanınan yapımcı Mustafa Uslu’nun imzası var. Bandırma Füze Kulübü oyuncu kadrosunda yeni jenerasyonun genç yetenekleri ve usta oyuncular bir araya geliyor. 

Bandırma Füze Kulübü oyuncu kadrosunda başrollerde Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Erkan Kolçak Köstendil, Atay Yıldız, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Bülent Alkış ve Altan Erkekli yer alıyor. Filmde ayrıca Nizam Namidar, Ahmet Saraçoğlu, Gökhan Yıkılkan, Bahtiyar Engin, Asaf Doğan, Başak Akan, Bartu Mutlu, Çiçek Acar, Özkan Ayalp, Ayhan Pekbilgin, Emre Yılmaz, Hande Oktan ve Kayra Orta rol alıyor.

Filmin müziklerini Yıldıray Gürgen yapıyor. Bandırma Füze Kulübü film senaryosunu ise Mert Dikmen, Mustafa Uslu ve Ayberk Olgay kaleme aldı.

Bandırma Füze Kulübü vizyon tarihi

Türkiye’nin uzaya gönderdiği ilk füze çalışmalarına imza atan Bandırma Füze Kulübü’nün hikayesinin sinemaya taşınması heyecan uyandırdı. Sinemaseverler ve elbette havacılık meraklıları filmin vizyon tarihini merak ediyor. Çekimleri ve yapım aşaması süren filmle ilgili henüz net bir vizyon tarihi açıklanmadı.

Ancak yapımcılardan gelen açıklamaya göre Bandırma Füze Kulübü vizyon tarihi 2022 bahar ayları olarak görülüyor. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.