Sinan Akyüz Elveda Aşk romanı ile raflarda

Çok okunan yazarlardan Sinan Akyüz, yine gerçek hayattan alınan öyküyü roman sayfalarına taşıdı. Elveda Aşk adlı romanıyla Sinan Akyüz okurlarının karşısına çıktı.

Sinan Akyüz Elveda Aşk romanı ile raflarda

Sinan Akyüz ‘Elveda Aşk’ romanı raflarda yerini aldı. Geniş bir okur kitlesine sahip, çıkan her kitabı çok satanlar listesine giren Sinan Akyüz yeni romanı Elveda Aşk ile okurlarının karşısında. 

‘Elveda Aşk’ Sinan Akyüz’ün onaltıncı romanı… Yazar, her eserinde olduğu gibi yine gerçek hayattan aldığı öyküyü roman sayfalarına taşıyor. İlk baskısı 100 adet yapılan Elveda Aşk, tarihi bir dönem romanı.  

Sinan Akyüz, Elveda Aşk romanı Çanakkale Savaşı’nda çarpışan o dönemki adıyla İstanbul Sultanîsi (İstanbul Lisesi) öğrencilerinin kahramanlıklarını anlatıyor. 

Elveda Aşk romanından alıntı: 

“Sen…” dedi kekeleyerek, “sen… deli misin?”
Süreyya buruk bir şekilde gülümsemiş, birden gamzeleri ortaya çıkıvermişti.
“Değilim,” dedi düşünceli bir sesle, “inan bana deli değilim! Ama şükürler olsun ki sana âşığım. İçimde fokurdayıp duran bir sen varsın. Sadece içimdeki senin bu telaşına engel olamıyorum. Karşında durmuş böyle saçmalıyorum.”
Güzide kalakalmıştı. İlk defa hazırcevaplığı bir işe yaramıyordu. Titrek bir sesle, “Bu yaptığın,” dedi, “iş mi senin? Böyle bir zamanda birine âşık mı olunur?”
Süreyya bu sefer tatlı tatlı gülümsedi.
“Ne yapayım? Savaş çıktı diye bu hikâyem yarım mı kalsın?”
Güzide birden öyle savruldu ki… O savrulmanın etkisiyle arkasını dönüp oradan hızla uzaklaşırken, “Nerden biliyorsun?” diye söylendi. “Belki de yarım kalan hikâyeler güzeldir…”

Elveda Aşk romanı arka kapak yazısı

Daha Balkan Harbi’nin yaralarını saramadan yeni bir savaşın ortasında kalan Osmanlı’da, halkı yine fedakârlıklar beklemekteydi. İstanbul Sultanîsi talebelerinden Yusuf, Süreyya ve Feyzi ilk aşklarını henüz yaşarken vuslatın sancısı gelip yerleşti yüreklerine. Onlar için artık vuslat demek savaşın bitmesi ve vatanın kurtulması demekti.

İçlerinde kopan fırtınalara rağmen umutla gittiler cepheye… Aşklarına kavuşmak, yarım kalan hikâyelerden olmamak için…
İncir Kuşları ve Meyra’nın yazarı Sinan Akyüz’den Çanakkale Savaşı’nı ve gerçek kahramanlarını anlatan heyecan dolu yeni bir roman…

ETİKETLER: ,
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.