Bandırma Kitap Fuarı için feribotta kitap dağıtıldı

Ahmet Ümit, Bandırma feribotunda yolculara imzalı kitaplarını hediye etti. 2. Bandırma Kitap Fuarı için feribottaki yolculara Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile birlikte Ahmet Ümit kitap dağıttı.

Bandırma Kitap Fuarı için feribotta kitap dağıtıldı. Bandırma Belediyesi’nce bu yıl ikincisi düzenlenen Bandırma Kitap Fuarı, Yenikapı’dan feribotla gerçekleşen kitaba yolculuk etkinliğiyle başladı. 1-7 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Bandırma Kitap Günleri’ne İlber Ortaylı, Murat Menteş, Sinan Yağmur, Mahir Ünsal Eriş, Şermin Yaşar ve Erhan Altunay katılacak.

Bandırma Kitap Fuarı’nın bu yılki ünlü konukları televizyon programcısı Deniz Bayramoğlu, gezgin-yazar Wilco van Herpen, romancı Ahmet Ümit Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ile birlikte feribotta kitap dağıttılar. 

İstanbul’dan Bandırma’ya sefer yapan feribotta yolculara Ahmet Ümit4in imzaları kitaplarını hediye edildi. 

Bandırma 2. Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında Yenikapı Deniz Otobüsü iskelesinde düzenlenen Kitaba Yolculuk etkinliğine yazar Ahmet Ümit, şair Ataol Behramoğlu, televizyon programcısı Deniz Bayramoğlu ve gezgin-yazar Wilco van Herpen katıldı. Kitaplarla okuyucuları, yazarlarla Bandırma yolcularını buluşturmayı amaçlayan etkinlikte Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, feribotla seyahat eden yolculara Türk ve Dünya edebiyatının seçkin yazarlarının kitaplarını hediye etti.

 

Trende, vapurda, otobüste kitap

İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen fuarın büyük ilgi gördüğünü söyleyen Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza; “İlk önce bilgi sahibi olacağız daha sonra fikir sahibi olacağız. Avrupa’da trende, vapurda otobüste herkes elinde kitapla yolculuk ediyor. Bizde de bu alışkanlığın kazandırılması için ilk önce aile bireylerinden başlayarak çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandıracağız. İstabul-Bandırma yolculuğumuzda tüm seyahat edenlere kitap dağıtarak simgesel bir etkinliğe imza attık. Bu etkinliğimiz aynı zamanda 2. Bandırma Kitap Günlerinin habercisi ve resmi açılışı kabul edilmelidir” dedi.

İzmir Marşı ile karşılama

Kitap sürprizi sonrası Bandırma’ya ulaşan feribot yolcularını bir sürpriz daha bekliyordu. Bandırma Belediyesi Bando Takımı, yazar ve basın mensupları ile birlikte seyahat eden yolcuları İzmir Marşıyla karşıladı. Kalabalık bir grupla gerçekleştirilen kortej yürüyüşünün ardından kurdele kesilerek kitap fuarının açılışı yapıldı.

Kitap Günlerinin ilk söyleşisini gerçekleştiren Ahmet Ümit de “kültür ve kitap okuma alışkanlığıyla kötü günlerin aşılacağını” söyledi. “Geçen yıl da Bandırma kitap günlerine katılmıştım. Beklentim bu senenin daha coşkulu, daha heyecanlı ve daha çok kitapla geçmesi. Sanatla, kültürle, kardeşlikle ve vicdanla kalın” dedi. Ahmet Ümit söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı. 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.