Banksy koronalı günlerde sağlık çalışanları için çizdi

07.05.2020
A+
A-
Banksy koronalı günlerde sağlık çalışanları için çizdi

Banksy koronalı günlerde sağlık çalışanları için çizdi. Dünyaca ünlü ‘gizemli sokak sanatçısı’ Banksy bu kez İngiltere’de bir hastanede ortaya çıktı.

Banksy’nin Southampton General Hastanesi’nde ortaya çıkan yeni eseri koronalı günlerde sağlık çalışanlarına mesaj olarak değerlendirildi. 

Resmin büyük kısmı siyah beyaz. Boyutu bir metrekare olan resim, hastane yönetimi tarafından acil servis girişine asıldı.

Banksy’nin sağlık çalışanlarına moral ve destek mesajı olarak değerlendirilen resimde bir çocuk oyuncak sepetindeki süper kahramanlar yerine, pelerinli bir hemşireyle oynuyor. 

Hemşirenin elini, Süpermen’in göreve uçarken yaptığı gibi ileri doğrulttuğu görülüyor. Maske ve bone takan hemşirenin önlüğündeki kızıl haç ise resimdeki tek renk.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

. . Game Changer

Banksy (@banksy)’in paylaştığı bir gönderi ()

Banksy, bu kez sadece resim çizmekle kalmadı. Aynı zamanda hastane çalışanlarına da bir not iletti: 

“Yaptıklarınız için hepinize teşekkür ederim. Bu resim siyah beyaz olsa da ortamı biraz aydınlatacağını umuyorum.”

Banksy’nin eserinin sonbahara kadar hastane girişinde sergilendikten sonra geliri Ulusal Sağlık Sistemi’ne bağışlanmak üzere açık artırmaya çıkarılacağı bildirildi. 

Southampton Üniversite Hastanesi Ulusal Sağlık Sistemi Vakfı CEO’su Paula Head, “Hastanemizde çok sayıda sevdiğimiz arkadaşımız ve çalışanımızı kaybettik, bu trajik kayıplardan doğrudan etkilendik” dedi ve ekledi:

“Banksy’nin, Ulusal Sağlık Sistemi’nde bulunan herkesin olağanüstü çabasına teşekkür etmek için bizim hastanemizi seçmesi büyük bir onur.

“Hastanedeki herkes tarafından büyük değer görecek bir resim bu. İnsanlar o yoğunluğun içinde bir anlığına da olsa bu resme bakıp düşünecekler. Hastanemizde çalışanların yanı sıra hastalarımız için de büyük bir moral olacak.”

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.