Füsun Eczacıbaşı New Museum’un mütevelli heyetinde

07.05.2020
A+
A-

Füsun Eczacıbaşı New Museum’un mütevelli heyetinde görev alacak. SAHA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Eczacıbaşı, New Museum’un mütevelli heyetine katıldı.

Füsun Eczacıbaşı, Türkiye’nin çağdaş sanatının tanınması için çalışan SAHA Derneği’nin kurucuları arasında yer alıyor.  Eczacıbaşı, New York’un önde gelen güncel sanat müzesi New Museum’un mütevelli heyetine katılmak üzere davet edildi.

New Museum direktörü Lisa Phillips ve heyet başkanı James Keith, Füsun Eczacıbaşı, Patricia Blanchet, Tommie Pegues ve Jamie Singer’ın katılımının müze için önemini vurguladı:

“Misyonumuza kendisini adamış bu dört kişinin New Museum kuruluna katılımları içinheyecanlıyız. Kurul üyelerinin farklı coğrafya ve nesillerden geçmişleri, önemli bir değişim zamanında müzeye yeni bakış açıları kazandıracak.”

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.