Banksy’nin Şempanzeler Kamarası eseriyle Brexit mesajı

Brexit gününde dünyaca ünlü grafiti sanatçısı Banksy, dikkat çekici bir eseri ile sergi düzenliyor. Şempanzeler Kamarası adlı eser, İngiltere’nin en ünlü galerilerinden biri olan Bristol Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sergileniyor.

Banksy’nin Şempanzeler Kamarası eseriyle Brexit mesajı

Banksy’nin Şempanzeler Kamarası eseriyle Brexit mesajı vermesi sanat ve siyaset dünyasında dikkat çekti. Kimliği meçhul dünyaca ünlü grafiti sanatçısı Banksy, dikkat çekici eseriyle Brexit mesajı verdi. 

Şempanzeler Kamarası adlı eseri Bristol Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sergileniyor. Sanatçı, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla sergideki eserin kendisine ait olduğunu doğruladı. 

Dünyanın gözü kulağı İngiltere’nin Brexit konusunda alacağı karardayken ünlü sanatçı Banksy dikkat çekici bir işe imza attı. Brexit günü, Banksy’nin eseri ile Bristol Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sergi açıldı. 

Dünyaca ünlü grafiti sanatçısı Banksy, Brexit gününde Şempanzeler Kamarası ile mesaj veriyor.

‘Anarşist ruhlu’ olarak bilinen grafiti sanatçısı Banksy, yıllar önce yaptığı Devredilmiş Parlamento adlı eserinin Brexit gününde Bristol Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sergileneceği bilgisini paylaştı.

Eser, dört metre genişliğinde. İngiltere’deki Avam Kamarası temsilcilerinin yerinde şempanzeler yer alıyor. Banksy’nin Devredilmiş Parlamento eserinin adı bu nedenle Şempanzeler Kamarası olarak da anılıyor.

Şempanzeler Kamarası, Brexit günü olan 29 Mart tarihinde sergileniyor. Bu eserle de önemli bir mesaj iletiliyor.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.