Barış Karikatürleri Sergisi Beşiktaş’ta açıldı

1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında Beşikta’ta Barış Karikatürleri sergisi açıldı. Sergide Türkiye’den ve farklı ülkelerden karikatüristlerin ‘barışa’ dair mesajları yer alıyor.

Barış Karikatürleri Sergisi Beşiktaş’ta açıldı

Barış Karikatürleri Sergisi Beşiktaş’ta açıldı. 1 Eylül Dünya Barış Günü kapsamında Beşiktaş Belediyesi Barış Karikatürleri Sergisi açtı. Akatlar Kültür Merkezi’ndeki sergi 9 Eylül’e dek açık kalacak. 

Barış Karikatürleri sergisinde Türkiye ve farklı ülkelerden birçok ünlü karikatüristin eserleri yer alacak. Eserler, yerli ve yabancı edebiyatçıların barışa dair çalışmalarından esinlenerek çizildi.

Beşiktaş Belediyesi ve  Türk Karikatürcüler Derneği iş birliğiyle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde anlamlı bir sergi düzenledi.

Türk ve dünya karikatüristlerinin gözünden ‘Barış’ teması karikatürlerle anlatıldı. Serginin açılışına Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker, İBB ve Beşiktaş CHP Meclis Üyesi İnan Güney, çok sayıda karikatürist ve davetli katıldı.

Sanat barışa en büyük destek

Sergi açılışında bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nün anlamına vurgu yaptı: “Dünyada 65 milyon insanın öldüğü bir savaşın ardından barışa duyulan özlemle her gün kutlanmakta olan 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde barışı yücelten bu eşsiz sergiye ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyuyorum.”

Akpolat, sanatın barışa giden yolda en büyük güçlerden biri olduğunu hatırlattı. Başkan Rıza Akpolat şöyle devam etti: “Hiçbir doğruyu eğip bükmeden doğruyu bir ayna gibi bizlere yansıtan bir görev görüyor sanat. Bazen binlerle sözle anlatılamayan bir şeyi bir çizgiyle anlatabiliyor. İşte bugün burada dünyadan ve ülkemizden birçok eserin bulunduğu sergide yer alıyoruz. Bu bizim için de Beşiktaş için de çok büyük bir şans. Burada bu eserleri bizlere yansıtan ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.”

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.