Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi Kitap Şenliği başlıyor

02.09.2019
A+
A-

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi kitap dünyasının bir bölümünü düzenleyeceği şenlikte buluşturmaya hazırlanıyor. Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi Kitap Şenliği 14 Eylül’de başlıyor.

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi Kitap Şenliği başlıyor

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi Kitap Şenliği başlıyor. Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, şehrin kültürel hayatına katkıda bulunmayı sürdürüyor. 

Geçtiğimiz yıl açılan Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, yeni dönem öncesi okurları mutlu edecek bir kitap şenliğini duyurdu. Kitap şenliği 14-21 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek. Pek çok yayıncının katılacağı şenlikte forum ve söyleşiler de düzenlenecek.

Fuara katılacak yayın evleri şunlar: 
100. Kilometre, Alef, Aras, Corpus, Encore, Güldünya, İstos, Kara Plak, Kıraathane Kitapları, Kolektif Kitap, Lis, Manifold, Monokl, Nebula, Norgunk, Ons Dergisi, Paloma, Raskol’un Baltası, Siren ve Yüz Kitap.

“Evimizde şenlik var” seslenişi ile duyurulan kitap şenliği için açık adres şöyle: Kıraathane İstanbul: Beyoğlu, Asmalı Mescid Mahallesi, Yemenici Abdüllatif Sokak. 

Evimizde şenlik var

Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi kitap şenliği duyurusunu şu sözlerle yaptı:

Evimizde şenlik var!
Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi — adı üstünde — okumanın, yazmanın, okurların, yazarların evi. Ve tabii, yazarların yazdıklarını okurlara ulaştıranların, yani yayıncıların da evi.

Eylül ayında okurluğu, yazarlığı, yayıncılığı kutlayacak bir şenlikle yaza veda edip sonbaharı karşılamaya hazırlanıyoruz.

“Kıraathane Kitap Şenliği” 14-21 Eylül haftasında İstanbul Edebiyat Evi’nin davet ettiği yayınevlerinin katılımıyla gerçekleşecek.

Mütevazı, samimi bir şenlik var aklımızda. Kitapları okurla buluşturacak, kitaplar ve yayıncılığın meseleleri üzerine hep birlikte konuşmamıza imkân sağlayacak bir şenlik.

Kitap fuarının Tepebaşı’nda olduğu günleri hatırlayanlarımıza, şimdi yine bu mahallede, Pera’da bir kitap şenliği düzenliyor olmak ister istemez bir “dönüş” duygusu yaşatsa da, amacımız tam teşekküllü bir fuar organizasyonuna girişmek değil.

Bir hafta boyunca, evimizde kitap satış stantları kurmanın yanı sıra hem toplu hem de katılan her yayınevinin özel etkinlikler yapmasına olanak verecek bir program hazırlıyoruz. 14-21 Eylül haftasında da siz kitapseverleri evimizde yeni sezonun kitaplarını görmeye, almaya, üzerlerinde konuşmaya davet edeceğiz.

Şenliğin programı, katılımcı yayınevleri ile işbirliği halinde oluşturulacak ve web sitemizden açıklanacak. Bu oluşturma sürecinde İstanbul Edebiyat Evi Yayıncılık Konuşmaları serisinin moderatörü Sevengül Sönmez de bizimle birlikte…

Kıraathane Kitap Şenliği’ne katılacak yayınevlerine çok teşekkür ediyoruz.

Yaşasın okumak, yaşasın yazmak, yaşasın yayıncılık. Yaşasın kitap!

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.