Barış Manço mezarı başında anıldı

Ölümünün 20’inci yılında Barış Manço mezarı başında dualarla anıldı. Anma sırasında Barış Manço gibi uzun saçlı uzun bıyıklı hayranları dikkat çekti.

Barış Manço mezarı başında anıldı

Barış Manço mezarı başında anıldı. Müziğimizin unutulmaz isimlerinden Barış Manço’nun ölümünün 20’inci yılıydı. Eşi ve çocukları ile birlikte kalabalık hayran kitlesi tarafından anıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, anma nedeniyle Kadıköy ve Beşiktaş’tan Barış Manço’un mezarın bulunduğunu Kanlıca’ya vapur kaldırdı.

Sanatçının eşi Lale Manço Ahıskalı ve çoçukları Doğukan ve Batıkan Manço Kadıköy’den kalkan vapura bindi. Barış Manço hayranları ile ailesi aynı vapurla Kanlıca’ya ulaştı. 

Vapur yolculuğu sırasında Barış Manço’nun şarkıları söylendi. Lale Manço Ahıskalı ve çocukları sanatçıya gösterilen sevgiden dolayı çok mutluydular. “Sizleri çok seviyoruz. Bizleri çok onurlandırdınız, gururlandırdınız. Çok sağ olun” dediler. 

Barış Manço’nun mezarına karanfiller bırakıldı. Hayranları arasında Barış Manço gibi uzun saçlı ve uzun bıyıklı olanlar ayrıca dikkat çekti. Kuran-ı Kerim ve dualar okunarak Barış Manço yad edildi. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.