Başak Sayan Azra Kohen davası geliyor

Son yıllarda çok satan yazarlar listesinden inmeyen Azra Kohen’in Başak Sayan ile olan gergin günleri sona ermiyor. Başak Sayan Azra Kohen’i dava edeceğini açıkladı.

Başak Sayan Azra Kohen davası geliyor

Başak Sayan Azra Kohen davası geliyor. Çok satan romanların yazarı Azra Kohen’in başı Başak Sayan’la dertte. Başak Sayan yazdığı ‘Bağlanma Korkusu’ adlı kitabından Azra Kohen’in intihal yaparak Aeden’i kaleme aldığını öne sürmüştü. 

Azra Kohen ve Başak Sayan’ın Aeden ile başlayan kavgaları durulmak bilmiyor. Başak Sayan, intihal davası açmış ancak bilirkişinin verdiği rapor üzerine mahkeme kararını Azra Kohen lehinde vermişti. 

Ancak Azra Kohen ve Başak Sayan arasındaki kavga-tartışma sürüyor. Önceki gün Instagram hesabında Stanislaw Lem’in “Aden” adlı kitabını okuyucularına önermesiyle ikili arasındaki tartışma yeniden alevlendi.

BAŞAK SAYAN DAVA AÇIYOR 

“Aeden” adlı bir kitabı bulunan Azra Kohen, Sayan’ın kendisine yine ‘intihal’ iması yaptığını iddia ederek Instagram hesabında meslektaşını etiketleyerek ‘yalancı, iftiracı, art niyetli” gibi paylaşımlar yaptı. Bunun üzerine Başak Sayan avukatları aracılığıyla basına yolladığı açıklamada Azra Kohen’e dava açacağını duyurdu:

“Azra Özge Kohen Instagram hesabının gerek ‘akış’ gerek ise ‘hikaye’ paylaşım kısmında, Başak Sayan’ı etiketleyerek ‘Yalancı, iftiracı, art niyetli, tescilli yalancı, sürekli belden aşağı vuran, paylaşımlarını görünce sanırsınız ki insan’ vb. şekilde hakaretlerde bulunmuş ve Sayan’ın Stanislaw Lem’in ‘Aden’ kitabını tavsiye edişiyle kendisini ima ettiğini iddia etmiştir. Kohen’in müvekkilimize yönelik tüm hakaretlerine ilişkin suç duyurusunda bulunacağımızı ve aleyhine tazminat davası açacağımızı siz basın mensupları ile paylaşıyoruz.”

Başak Sayan Azra Kohen için mahkemeye gideceğini duyurdu. Avukatları aracılığıyla açıklama yapan Başak Sayan Azra Kohen’i dava edeceğini söyledi. Azra Kohen Başak Sayan kavgasında yeni perde açılıyor. Sosyal medya üzerinden süren tartışma mahkeme koridorlarına taşınıyor. Başak Sayan Azra Kohen’i dava ediyor. Şimdi okurlar Başak Sayan Azra Cohen davasında neler olacak merakla bekliyor. 

ETİKETLER: ,
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.