Ataol Behramoğlu koronavirüs tedbirlerini dava ediyor

Ataol Behramoğlu 65 yaş ve üstü yurttaşlar için uygulanan koronavirüs tedbirleriyle ilgili yargıya gittiğini duyurdu. Behramoğlu, hazırladığı bir video ile de tepkisini dile getirdi.

Ataol Behramoğlu koronavirüs tedbirlerini dava ediyor. Şair ve yazar Ataol Behramoğlu, 65 yaş ve üstü yurttaşlara uygulanan koronavirüs tedbirleriyle ilgili kısıtlamaları yargıya taşıyor.

Ataol Behramoğlu, 65 yaş ve üstü yurttaşlara uygulanan kısıtlamalara tepki gösterdi: “Yönetimin bu kabul edilemez dayatmasının durdurulması talebiyle idare mahkemesinde dava açtım. Bu uygulama başka hiçbir ülkede benzeri bulunmayan ucu açık bir hapis cezasıdır”

Ataol Behramoğlu tepkisini paylaştığı bir videoda dile getirdi. Behramoğlu, “65 yaşında ve daha ileri yaşlarda olanlara uygulanan kısıtlamalar, hukuka, insan haklarına, anayasamızın eşitilik haklarına aykırıdır. Kabul edilemez” dedi.

Behramoğlu şöyle devam etti:

“Bu uygulama başka hiçbir ülkede benzeri bulunmayan ucu açık bir hapis cezasıdır. Bizler bu yaş grubunun hangisinden olursak olalım 68 kuşağının gençleriyiz, hangi önlemleri alacağımızı biliriz. Yönetimin bu kabul edilemez dayatmasının durdurulması talebiyle idare mahkemesinde dava açtım. Gerektiğinde Danıştay’a, Anayasa Mahkemesi’ne ve İnsan Hakları Mahkemesi’e de başvuracağım. Bu konuya duyarlı herkesi idare mahkemelerinde davalar açarak destek olmalarını bekliyorum. Bilim Kurulu’ndan bu konudaki suskunluğunu bozmasını, yönetimden bu hukuksuz uygulamayı gecikmeksizin sona erdirmesini bekliyorum.”

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.