Başucu Şarkıları plak oldu

01.09.2020
A+
A-

Müzikseverlerin keyifle dinlediği Zuhal Olcay’ın Başucu Şarkıları-1 albümü ilk kez plak olarak basıldı. 11 şarkının yer aldığı albümün müzik yönetmenliğini Bülent Ortaçgil yaptı.

Başucu Şarkıları plak oldu. Zuhal Olcay’ın Başucu Şarkıları-1 adlı albümü ilk kez plak formatında basıldı. Müzikseverlerin yıllardır severek dinlediği Zuhal Olcay’ın Başucu Şarkıları-1 albümü plak olarak raflarda yerini aldı. 

Olcay’ın albümünde, Bora Ayanoğlu’ndan Özdemir Erdoğan’a, Sezen Aksu’dan Bülent Ortaçgil’e birçok besteci ve yorumcunun elinden çıkan 11 şarkı bulunuyor.

Başucu Şarkıları plak oldu. Başucu Şarkıları-1 albümünde Zuhal Olcay tarafından yeniden yorumlanan şarkılar arasında “Güller ve Dudaklar”, “Aynalar”, “Çaresizim”, “Ölsem De Bir Kalsam Da Bir”, “Canım Seninle Olmak İstiyor”, “Yağmur”, El Gibi”, “Kimse Bilmez”, “Yalnızlar Rıhtımı”, “Beni Benimle Bırak” ve “Tepedeki Çimenlik” yer alıyor.

Bülent Ortaçgil’in müzik yönetmenliğini, Baki Duyarlar ve Gürol Ağırbaş’ın düzenlemelerini yaptığı albümün kayıtlarında Erkan Oğur (Ud), Şenol Filiz (Ney), Birol Yayla (Tanbur), İstanbul Quartet (Yaylı Sazlar), Cem Aksel (Davul) gibi isimlerin katkıları bulunuyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.