Barış ve Sevgi Buluşmaları Beylikdüzü’nde başladı

Beylikdüzü Belediyesi tarafından 7’incisi bu yıl düzenlenen ‘Barış ve Sevgi Buluşmaları’ başladı. İlk gece Suavi konseri vardı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Şartlar ne olursa olsun; biz hep barışın, sevginin, dayanışmanın tohumlarını ekeceğiz.” dedi.

Barış ve Sevgi Buluşmaları Beylikdüzü’nde başladı. Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği 7. Barış ve Sevgi Buluşmaları Suavi konseri ile başladı.

7. Barış ve Sevgi Buluşmaları, Yaşam Vadisi birinci etapta bulunan “6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi”ndeki Suavi konseriyle başladı.

Suavi konseriyle başladı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıldönümü, bu yıl, Covid-19 pandemisi nedeniyle sembolik kortej yürüyüşü ile kutlandı. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen yürüyüşe; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve belediye protokolü katıldı. Kortej yürüyüşünde Atatürk Bulvarı’na kazandırılan Atatürk Anıtı’nın açılışı da yapıldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın başlamasının coşkusunu bir arada yaşayan Beylikdüzü halkı, ünlü sanatçı Suavi’nin seslendirdiği şarkılara hep birlikte eşlik etti.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, sanatçı Suavi’ye çiçek ve plaket takdim ederken “Şartlar ne olursa olsun; biz hep barışın, sevginin, dayanışmanın tohumlarını ekeceğiz.” dedi.

Etkinlik alanında yaptığı konuşmada, herkesi barışı ve sevgiyi çoğaltmaya davet eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık “Birlik olunca tüm zorlukların üstesinden gelme gücüne sahibiz. Şartlar ne olursa olsun; biz hep barışın, sevginin, dayanışmanın tohumlarını ekeceğiz; Beylikdüzü’nün bu değerlerinden asla vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

30 Ağustos Zafer Bayramı kortej yürüyüşü ile birlikte Atatürk Anıtı açıldı.

Cumhuriyet’e sahip çıkmak en büyük sorumluluğumuz

30 Ağustos’un 98’inci yıl dönümünü kutlamanın sevinci içinde olduğunu belirten Belediye Başkanı Çalık, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, büyük mücadeleler sonucu elde ettikleri bu zaferle birlikte bizlere bağımsızlığı, hürriyeti ve Cumhuriyet’i armağan ettiler. Nesilden nesile bu mirasa sahip çıkmak ve bunu yarınlara taşımak bizim en önemli sorumluluğumuz. Bizler, Beylikdüzü’nde, bu mirasa ancak birlik ve beraberliğimizi koruyup güçlendirerek sahip çıkacağımızı çok iyi biliyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın şehit ve gazilerini şükran ve rahmetle anıyorum. Ruhları şâd olsun.” diye konuştu.

Suavi konseri ile başlayan 7. Barış ve Sevgi Buluşmaları’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Muharrem ayı ülkemize huzur ve barış getirsin

Muharrem ayının önemine de dikkat çeken Başkan Çalık şöyle konuştu: “Savaşmanın haram sayıldığı Muharrem Ayı; barıştır, sevgidir, dayanışmaktır, paylaşmaktır, bir arada olmak ve Yaradan’a yalvarmaktır. Muharrem Ayı’nın ülkemize huzur ve barış getirmesini yürekten diliyorum.” ifadelerine yer verdi. Beylikdüzü halkını, ‘tazelenme’ temasıyla gerçekleşecek Çardak Altı Sohbetleri’ne ve Sahaf Festivali’ne davet eden Başkan Çalık, sözlerini “7. Beylikdüzü Barış ve Sevgi Buluşmaları’nda yaşadığımız bu zor günlerin yükünü üzerimizden bir nebze atacağımızı umuyor; sizleri barışı, sevgiyi ve taptaze hayallerinizi paylaşmaya davet ediyorum.” diyerek noktaladı.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.