Bazen Hep Birlikte İstanbul Film Festivali’nde

30.03.2024
A+
A-

Ödüllü yönetmen, sanatçı ve akademisyen Didem Pekün’ün ilk uzun metrajlı belgesel filmi “Bazen Hep Birlikte / Otherwise in Istanbul”, 17-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek 43. İstanbul Film Festivali kapsamında izleyicilerle buluşacak.

Bazen Hep Birlikte İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak. Didem Pekün’ün ilk uzun metrajlı belgesel filmi “Bazen Hep Birlikte / Otherwise in Istanbul” 43. İstanbul Film Festivali’nde gösterilecek. 

Ödüllü yönetmen, sanatçı ve akademisyen Didem Pekün’ün ilk uzun metrajlı belgesel filmi “Bazen Hep Birlikte / Otherwise in Istanbul”, 17-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek 43. İstanbul Film Festivali kapsamında izleyicilerle buluşacak. Film, yaratıcı dans belgeseli türünde ve festivalin Ulusal Belgesel Yarışması’nda yarışacak.

“Bazen Hep Birlikte / Otherwise in Istanbul”, Çıplak Ayaklar Kumpanyası’nın kurucularından, dansçı ve koreograf Mihran Tomasyan’ı ve İstanbul’u keşfetmeye davet ediyor. Performatif bir belgesel olan film, Tomasyan’ın Ermeni aile tarihi ve kimliği üzerinden paylaştığı arşivler, kolektif bir doğaçlama koreografi ve günümüz İstanbul’unun hengâmesiyle örülü bir anlatıyı takip ediyor.

Yönetmen Didem Pekün

Geniş oyuncu kadrosu ve yaratıcı ekip

Yaratım ve dans performanslarında Mihran Tomasyan’ın yanı sıra Beste Demir, Ekin Önce, Leyla Postalcıoğlu, Nazlı Durak, Nazlı Tecimer ve Ufuk Fakıoğlu’nun yer aldığı filmde, görüntü yönetmenliğini Petros Nousias, kurgusunu Eytan İpeker üstleniyor. Müziklerde ise Berke Can Özcan ile Elena Margarita Kakaliagou’nun imzası bulunuyor.

Evrensel bir iyimserlik ve toplulukçuluk hikâyesi

“Bazen Hep Birlikte / Otherwise in Istanbul”, evrensel bir iyimserlik ve toplulukçuluk hikâyesi sunuyor. 43. İstanbul Film Festivali kapsamında 23 Nisan Salı saat 16.00’da Beyoğlu Sineması’nda ve 26 Nisan Cuma saat 21.30’da Sinematek / Sinema Evi’nde gerçekleşecek gösterimleriyle festival seyircisiyle buluşacak.

Biletler 5 Nisan Cuma günü satışta

Didem Pekün’ün istos film yapımıyla gerçekleşen ilk uzun metrajlı belgesel filmi “Bazen Hep Birlikte / Otherwise in Istanbul”un 43. İstanbul Film Festivali kapsamındaki gösterimlerinin biletleri, 5 Nisan Cuma gününden itibaren Passo üzerinden satışa sunulacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.