Bedia Muvahhit Ödülü 21’inci Kez Verildi

Bedia Muvahhit ödülü 21’inci kez sahiplerine ulaştı. Türkiye’nin ilk Müslüman kadın tiyatrocusu olan Bedia Muvahhit adına bu yıl 21’incisi düzenlenen ödül töreni yapıldı. Bu yıl ödül Berna Adıgüzel ve Nurdan Kalınağa’ya verildi.

İstanbul Şehir Tiyatroları ve Türk Kadınlar Birliği tarafından düzenlenen 21. Bedia Muvahhit Ödül Töreni, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Ödül bu yıl Şehir Tiyatroları oyuncuları Berna Adıgüzel (Vişne Bahçesi’ndeki rolüyle) ve Nurdan Kalınağa’ya (Oyun’daki rolüyle) verildi.

Uğur Atakan’ın yönetiminde  gerçekleştirilen törende piyanist Ekrem Yanık, keman sanatçısı Prof. Dr. Cemalettin Göbelez ve Soprano M. Gül Göbelez’in yer aldığı dinleti yer aldı. Törende Bedia Muvahhit ile ilgili belgesel de gösterildi.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.