Behçet Necatigil doğum gününde anılacak

29.11.2016
A+
A-

Doğumunun 100. yılında Türk şiirinin güçlü seslerinden Behçet Necatigil  “Şimdi Uzak Yakın” başlıklı dinletiyle anılacak. Dinletide Behçet Necatigil’in kaleme aldığı üç radyo oyunu seslendirilecek.

Behçet Necatigil, doğumunun 100. yılında 12 Aralık, Pazartesi akşamı İş Sanat sahnesindeki müzikli dinleti ile anılacak. Atilla Birkiye’nin düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı Şimdi Uzak Yakın… başlıklı dinletide Necatigil’in yıllar önce İstanbul ve Ankara radyolarında yayınlanan Uzak Yol Kaptanı, Gaz ve Kediciler oyunları seslendirilecek.

Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in seslendirecekleri hikayeler, oyunların kendi gerçekliğini yansıtan dekor, müzik ve efektlerle renklenecek. Müzik ve edebiyatın iç içe geçeceği anma gecesinde Serdar Yalçın’ın bestelediği eserleri kemanda Seda Subaşı, klarnette Gürhan Eteke yorumlayacak.

Behçet Necatigil’in günlük yaşamdan kesitlere, insanın umutlarına, dramlarına ve arayışlarına yer verdiği, yayımlandığı dönemde büyük ilgi gören ve ardından gelen kuşaklarda iz bırakmış eserlerinin bu yepyeni düzenlemesini kaçırmak istemeyenler 12 Aralık, Pazartesi akşamını ajandalarına not edebilirler.

“Dinleti ücretsizdir ve yerler salon kapasitesi ile sınırlıdır” notu dikkate alınarak etkinlik daveti yapıldı.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.