Belkıs Özener için Uluslararası Klarnet Festivali’nde özel konser

27.12.2021
A+
A-

10. Uluslararası Klarnet Festivali, Yeşilçam filmlerinin unutulmaz sesi Belkıs Özener’e saygı konseri ile başladı.

Belkıs Özener için Uluslararası Klarnet Festivali’nde özel konser düzenlendi. Yeşilçam sinemasının unutulmaz sesi için düzenlenen saygı gecesinde, eğlenceli ve duygu dolu anlar vardı.

10. Uluslararası Klarnet Festivali Belkıs Özener’e Saygı Konseri ile başladı.

Uluslararası Klarnet Festivali, her yıl birbirinden özel etkinliklerle şehrin farklı noktalarında 100’den fazla sanatçı, 200’den fazla konser ve dinletiyi müzikseverlerle buluşturuyor. 

Festivalin açılışı Atlas Sineması’nda yapıldı. Belkıs Özener’in hayat hikayesi beyaz perdeden seyirciye aktarılırken müzikseverler nostaljik dakikalar yaşadı.

Gecenin sunuculuğunu oyuncu Hakan Bilgin üstlenirken, ünlü sanatçılar; Hakan Aysev, İpek Açar, Serkan Çağrı, Suzan Kardeş ve Yonca Lodi Özener’in sesinden bilinen Yeşilçam şarkılarını seslendirdi.

Sanatçılar, Atlas Sineması’nın bu büyülü atmosferinde Yeşilçam’a ve Belkıs Özener’e saygı duruşunda bulunmanın çok önemli olduğunun altını çizerken, bunu sağladığı için Klarnet Festivali’ne de teşekkür ettiler. Her sanatçının birbirinden özel eserleri seslendirdiği gecede “Sevemedim Karagözlüm”, “Aşkım Bahardı”, “Azize”, “Dudaklarında Arzu” ve “Benim Gözüm Sende” gibi Yeşilçam’ın efsaneleşmiş şarkıları yer aldı.

40 yıl bu anı bekledim

Belkıs Özener, konserin sonunda Serkan Çağrı ve oğlu Barkın Özener’le sahneye çıktı. Özener “40 yıldır bu anı bekledim, ölsem de artık üzülmem” dedi. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese, katılım sağlayan sanatçılara ve özellikle de Serkan Çağrı’ya vefasından ötürü teşekkür eden Belkıs Özener “Yıllarca kendimi göstermedim, başkalarının önüne geçmemek için ama şu an burada bu salonda sizlerle beraber olmak ve bu duyguyu yaşamak çok özel, provalarda sanatçı dostlarımı dinledim, gözyaşlarımı tutamadım, iyi ki geldiniz, iyi ki hep beraber buradayız” dedi.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayhan Hazar dedi ki:

    Bir vefa konserini de Samime SANAY çoktan haketti