Kadınlar klarnetleriyle senfoni konseri verdi

27.12.2021
A+
A-

Kadının kültür ve sanat alanındaki yerine vurgu yapan Uluslararası Klarnet Festivali ikinci gününü Kadın Senfonisi Konseri ile tamamladı.

Kadınlar klarnetleriyle senfoni konseri verdi

Kadınlar klarnetleriyle senfoni konseri verdi. Uluslararası Klarnet Festivali’nin her yıl programında yer verdiği sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha eklendi.

Kadının kültür ve sanat alanındaki yerine vurgu yapan Uluslararası Klarnet Festivali ikinci gününü Kadın Senfonisi Konseri ile tamamladı. Ülkemizdeki orkestralarda kadın müzisyenlerin, solistlerin ve orkestra şeflerinin sayısının artması gerekliliğinin altı çizildi.

Şef Ceyda Ayanoğlu yönetimindeki tamamı kadın müzisyenlerden oluşan ve festival kapsamında özel olarak bir araya gelen senfoni orkestrasının solistliğini ülkemizin önemli kadın klarnet sanatçıları Ecesu Sertesen ve Merve Nuvasil gerçekleştirdi.

Yaklaşık 90 dakika süren konserde klasik eserlerden “Weber Introduction Theme and Variations”, “Danzi Potpourri No.2” çalınırken Türk Müziği’nin sevilen “Kürdili Hicazkar Longa” ve “Nihavent Longa” besteleri de senfoni orkestrası eşliğinde yorumlandı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.