Benim Komşum Tiyatro üçüncü dönem başlıyor

Kadıköy’de tiyatro dünyasıyla seyircinin buluşması için örnek bir proje uygulanıyor. Benim Komşum Tiyatro projesiyle bireylere tiyatronun mutfağı açılıyor, sohbetler ediliyor sanatçılarla aynı havanın solunması olanağı sunuluyor.

Benim Komşum Tiyatro üçüncü dönem başlıyor

Benim Komşum Tiyatro üçüncü dönem başlıyor. Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Tiyatrolar Platformu işbirliğiyle düzenlenen Benim Komşum Tiyatro projesinin üçüncü dönemi 15 Ocak 2019 tarihinde tiyatro severleri buluşturuyor. 

“Benim Komşum Tiyatro” projesi mahallelilerle tiyatroyu buluşturmak, tiyatronun mutfağını, üretim süreçlerini izleyicilerle birlikte paylaşmak amacıyla düzenleniyor. 

Benim Komşum Tiyatro, projesinin 3’üncü dönemi için kayıtlar başladı.

Mahallelilerle tiyatroyu buluşturacak projede Kadıköylülere tiyatronun mutfağı tanıtılarak, tiyatroya ilginin üst seviyeye çıkması amaçlanıyor. 

Proje bu yıl 6 tiyatro tarafından yürütülecek. Projede tiyatronun nasıl doğduğu; tiyatronun dünü, bugünü, yarını; dekorun, kostümün, ışığın, müziğin işlevi; bir oyuncunun hazırlığı gibi tiyatroya ilişkin bütün konularda katılımcılara bilgi verilecek. Tiyatronun farklı alanlarından sanatçılar seminerler düzenleyecek.

Bilinçli bir seyirci oluşturmayı hedefleyen “Benim Komşum Tiyatro” projesinden geçtiğimiz 2 yılda toplam 20 tiyatro grubu projede yer aldı. Bugüne kadar toplam 315 kişi mezun oldu.

Kadıköy’deki 21 mahalleyi hedefleyen çalışma tiyatronun mutfağını seyircilere açıyor.

Benim Komşum Tiyatro ile tiyatro mutfağı ve sahnesi katılımcılara açılıyor.

Çalışmalar tiyatroların yerleşik mekanlarında gerçekleşiyor. Çalışmalarda komşular, sanatın ustaları, genç grupları, ülkemizde perde açan tiyatrolar hakkında bilgi alıyorlar. Bir yandan da kulisin havasını, sahnenin tozunu da soluyorlar.

Katılımcılar farklı ekiplerin oyunlarını izleyerek ardından da oyun üzerine sohbet ediyorlar.

Seminer ve atölyelerle zenginleşen çalışmalar; katılımcıların prova sürecini tecrübe etmeleri ve sahne heyecanını yaşamaları için ortaya koydukları bir ürünle son buluyor.

Komşulara çalışmaları sonunda bir de katılım belgesi veriliyor.

Benim Komşum Tiyatro projesine katılanlar Kadıköy’deki tiyatroların oyunları ve atölyeleri için de indirim hakkına sahip oluyorlar.

Kayıtların 15 Ocak 2019’a kadar sürecek. Projeye katılım ücretsiz.

“Benim Komşum Tiyatro”ya katılmak için Kadıköy’de ikamet ediyor olmak şartı var. Başka bir ilçeden katılım için sınırlı kontenjan bulunuyor. 17-35 yaş aralığındaki bireyler projeye başvurabiliyor. 

Geniş bilgi ve kayıt için şu adresi ziyaret edebilirsiniz:    http://www.kadikoytiyatrolari.com/benim-komsum-tiyatro-3-donem/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.