Bergen filminin gösterimine izin vermeyeceğim

Kocası tarafından öldürülen arabesk müziğin unutulmaz isimlerinden Bergen’in hayatı sinema filmi oldu. Bergen filmi vizyonda. Ancak bir ilçede filmin gösterimine izin verilmeyeceği açıklandı.

Bergen filminin gösterimine izin vermeyeceğim… Bu sözler bir ilçe belediye başkanına ait.

Bergen filmi vizyonda. Arabesk müzik dünyasının sesi ve yaşantısıyla unutulmaz isimlerinden Bergen’in hayatı sinemaya aktarıldı. Başrolde Bergen’i Farah Zeynep Abdullah‘ın canlandırdığı film, bir ilçede sinemalarda gösterilmeyecek. 

Bergen filmi Adana’nın Kozan ilçesindeki sinemalarda vizyona girmeyecek. Sosyal medyada da tartışmalara neden olan konuyla ilgili detaylar şöyle:

Bergen, kocası Kozanlı Halis Serbest tarafından öldürülülmüştü. Halis Serbest’in yaşadığı Kozan’da Bergen filminin gösterime girmeyeceği açıklandı. 

Kozan’da Bergen filminin vizyona girdiği ancak kaldırıldığı iddiası ortaya atıldı. Ancak Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, “Vizyona hiç girmeyen film nasıl yayından kaldırılır? Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak” açıklamasında bulundu.

Kazım Özgan, Bergen filminin Kozan’da henüz vizyona girmediğini kaydederek sinema yöneticilerinin yayınlanması için rezervasyon yaptırmış olabileceğini söyledi.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Bergen filminin şiddet içerdiğini bu nedenle yayınlanmasına izin vermeyeceğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kazım Özgan, Bergen filminin Kozan’da neden vizyona girmeyeceğini, izin vermeyeceklerini şöyle anlattı: “Sinemada bizim bir stratejimiz var. Mesela kırsal bölgelerimizde 180 çocuğumuzu aldık, Eren Bülbül’ün hayatını konu alan filmi izlettik. Gençlerimize yönelik sosyal Hürkuş gibi filmler getiriyoruz. Birinci amacımız ticaret değil. Birinci amacımız gençlerimize vizyon vermek. Biz köy okullarımızdan ücret almıyoruz. Ben Bergen’i yeni öğrendim. Bir gün önce konu ne dedim, sinemayla ilgilenenler hikayesini anlattılar. Burada bir şiddet var. Ben bu şiddeti niye çocuklarıma anlattırayım. Niye onlar bunu dikkate alsınlar. İsterse oradan milyonlar kazanayım ben istemem. Öğrenmelerini doğru bulmam. İlçede böyle bir film yayınlanmayacak.” 

Film vizyona girmedi ki kaldırılsın

Filmin Kozan ilçesinde vizyona girmediğini hatırlatan Özgan, sözlerine şöyle devam etti: “Çevik kuvvet gelip sinemayı kapattığı yönde iddialar ortaya atıldı. Tamamen asparagas. Film vizyona girmedi ki, çevik kuvvet gelsin. Beni arayanlara ‘Öyle uygun görülmüş’ dedim. Bunun altına ne aranıyor bilmiyorum. Yıllar önce yaşanmış bir hikaye, herhalde hukuk gerekeni yapmış. Bunun reklamını mı yapıyorlar acaba, daha çok izlensin diye. Benim kimseden çekinecek halim yok. Allah’tan başka kimseden çekinmem, korkmam. Sadece neden budur. Burada gala da olmayacaktı. Rezerve edilmiş olabilir benim haberim yokken. Bana gelip söylediler, edebilirler vazgeçeriz. Bu normal ticaretin getirdiği bir şey.”

ETİKETLER: ,
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.