Farah Zeynep Abdullah’tan Bergen filmine izin vermeyen başkana kısa cevap

06.03.2022
A+
A-

Farah Zeynep Abdullah, Bergen filminin gösterimine izin vermeyen Kozan Belediye Başkanına IQ testi gönderdi.

Farah Zeynep Abdullah’tan Bergen filmine izin vermeyen başkana kısa cevap… Arabesk müziğin unutulmaz seslerinden Bergen’in hayatı sinema filmi oldu. Filmde Bergen’i Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor.

Bergen, kocası tarafından önce yüzüne kezzap atılan sonra da öldürülen bir kadın. Sesi ve hayat hikayesiyle unutulmazlar arasında yer alan Bergen filmine ilgi yoğun.

Ancak Bergen filminin Kozan ilçesinde gösterimine belediye başkanı izin vermiyor. Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, filmin gösterimine izin vermeyeceğini açıkladı. Gerekçesini ise filmdeki şiddet sahneleri olarak öne sürdü.

Ancak şu var ki Bergen’e vahşice şiddet uygulayan ve öldüren eşi Halis Serbest, Kozanlı… Kozan Belediye Başkanının filmin gösterimine izin vermemesinin altında yatan sebep bu nedenle tartışılıyor. 

Halis Serbest Kozan’da yaşıyor

Kozan’da yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen’in hayatını anlatan ve uzun süredir merakla beklenen ‘Bergen’ filmi, 4 Mart’ta izleyiciyle buluştu.

Filmde, Bergen’i ünlü oyuncu Farah Zeynep Abdullah canlandırırken, usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu ise Bergen’in katili Halis Serbest karakterini oynuyor.

Bergen’in acı ve dram dolu hayatının birebir anlatıldığı Bergen filminin danışman kadrosunda sosyolog Meral Özbek, gazeteci Tuğrul Eryılmaz, psikiyatr Cemal Dindar, edebiyatçı Murat Özyaşar ve edebiyatçı Yavuz Ekinci yer alıyor. Yapımın müzikleri ise usta sanatçı Mazlum Çimen’e ait.

Bergen Kozan sinemalarında gösterilmeyecek

Film, yayınlandığı ilk andan itibaren gündem olurken; Halis Serbest’in yaşadığı Kozan ilçesinde de vizyona girdiği, ancak sonradan kaldırıldığı iddia edildi. Söz konusu iddia, Belediye Başkanı Kazım Özgan tarafından yalanlandı.

Filmin ilçede henüz vizyona girmediğini ancak sinema yöneticilerinin yayınlanması için rezervasyon yaptırmış olabileceğini söyleyen Kazım Özgan, Bergen filminin şiddet içerdiğini bu nedenle yayınlanmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Özgan, “Vizyona hiç girmeyen film nasıl yayından kaldırılır? Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak” dedi.

Farah Zeynep Abdullah’tan kısa cevap

Farah Zeynep Abdullah, filmin Kozan’da gösterimine belediye başkanı tarafından izin verilmeyecek olmasına sosyal medya hesabından kısa bir cevap verdi. Ünlü oyuncu Abdullah, kişisel Twitter hesabından Özgan’ın açıklamalarını alıntılayarak ‘IQ testi’ gönderdi. Ünlü oyuncu, paylaşımına Özgan’ı da etiketledi. Abdullah’ın paylaşımı kısa sürede yüzlerce beğeni aldı.

Farah Zeynep Abdullah’tan Bergen filmine izin vermeyen başkana kısa cevap

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.