Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü CRR’de

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu, Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü’nü ağırlayacak.

Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü CRR’de

Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü CRR’de müzikseverlerle buluşacak. Berlin Filarmoni Orkestrası üyelerinden oluşan Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü’nün konseri  8 Aralık saat 20.00’de…

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu, Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü’nü ağırlayacak. Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü Markus Groh (piyano), Luis Esnaola (keman), Matthew Hunter (viyola) ve Knut Weber’den (çello) oluşuyor.

Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü konserde, kendileri için yazılan eserin Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek. “Piyanolu Dörtlü” isimli eser, özellikle Tim Burton’ın film şarkıları ve “Simpsonlar”ın jenerik müziği ile tanınan Amerikalı film müziği bestecisi Danny Elfman tarafından yazıldı.

Berlin Filarmoni Piyanolu Dörtlüsü CRR’deki konserinde ayrıca; İngiliz besteci Benjamin Britten’in öğretmeni olan F. Bridge’in “Piyanolu Dörtlü İçin Fantezi, H. 94” eseri ile piyanolu dörtlü denince ilk akla gelen bestecilerden olan Brahms’ın “Piyanolu Dörtlü No.1, Sol minör Op. 25” eserini icra edecek.

Kendilerini Piyanolu Dörtlü türüne adayan müzisyenlerin repertuvarında; klasisizm, romantizm ve modernizmin bilindik quartetlerine ek olarak yeni ve keşfedilmemiş eserler de yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.