Beylikdüzü’nde kültür sanat etkinlikleri 2022’de de dopdolu

10.01.2022
A+
A-

Beylikdüzü Belediyesi 2022 yılı kültür sanat etkinliklerini açıkladı. Kültür sanat alanında yoğun faaliyetlerde bulunan Beylikdüzü Belediyesi yeni yılda da sanatseverleri mutlu edecek.

Beylikdüzü’nde kültür sanat etkinlikleri 2022’de yine dopdolu geçecek. Beylikdüzü Belediyesi kültür sanat etkinliklerine yeni yılda da hız kesmeden devam edeceği bildirildi.

2021 yılı boyunca birçok kültür sanat etkinliğini vatandaşlarla buluşturan belediye, Ocak ayında da 12 tiyatro oyununu tiyatroseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Ayrıca minikler için çocuk tiyatro oyunları ve illüzyon gösterisini de izleyiciyle buluşturacak olan Beylikdüzü Belediyesi, düzenleyeceği etkinliklerle İstanbullulara kültür ve sanat dolu bir ay yaşatacak. Öte yandan 2022 tiyatro sezonunda İBB Şehir Tiyatroları Müdürlüğü tarafından sahnelenen oyunlar da yine Beylikdüzü’nde sanatseverlerle buluşacak.

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM)’nde kültür sanat etkinlikleri hız kesmeden devam ediyor.

BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’nde, Ocak ayı boyunca sanat dünyasının usta isimleri, vatandaşlara unutulmaz anlar yaşatacak.

Ocak ayının ilk etkinliğinde Nazım Hikmet’in unutulmaz eseri ‘Memleketimden İnsan Manzaraları’ Rutkay Aziz’in rejisiyle seyirciyle buluşacak, Bir Delinin Hatıra Defteri adlı oyunda ise Genco Erkal sanatseverlerin karşısında olacak.

Türk Tiyatrosu’nun sevilen oyuncularından Erdal Özyağcılar, Berna Laçin, Gözde Çetiner’de Hoş Geldin Boyacı oyunuyla izleyici karşısına çıkacak.

1984 – Büyük Gözaltı, Şahdamarım, Bülent Beyin Hikâyesi, Bir Garip Orhan Veli, Ölü Ozanlar Derneği, İyi Kötü Çirkin ve Seninle Evlenebilir Miyim? adlı oyunlar da seyirciler tarafından ilgiyle izlenecek.

Ayrıca 2022 tiyatro sezonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Müdürlüğü tarafından sahnelenen oyunlar da yapılan işbirliği protokolü ile Beylikdüzü’nde sanatseverlerle buluşacak.

İBB Şehir Tiyatroları tarafından da sahnelenen Moliere’in yazdığı, Berna Günen’in çevirdiği ve Tolga Yeter’in yönettiği ‘Hastalık Hastası’ adlı tiyatro oyunu ise 18 Ocak Salı günü Beylikdüzü Sahnesi’nde izleyiciyle buluşacak.

BAKSM’de çocuklar da unutulmadı

Kültür ve sanat etkinliklerinde minik izleyicileri de unutmayan Beylikdüzü Belediyesi; Pinokyo, Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Müzik Kutusu, Noktalama İşaretlerinin Serüveni ve Çizmeli Kedi adlı tiyatro oyunlarını izleyicileriyle buluşturacak.

Ayrıca Türkiye’de 2 bin 500’den fazla sahne alan “Sermet Erkin İnteraktif İllüzyon Gösterisi” de BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’nde olacak. 21 Ocak Cuma günü ise Tamer Levent, BAKSM Trakya Salonu’nda “Umuda ve Sanata Evet” buluşmasında söyleşi ve imza günü düzenleyecek. Tiyatro sanatında sayısız hikayenin oyuncusu ve yönetmeni Tamer Levent, söyleşinin ardından, “Niçin Tiyatro’dan Sanata Evet” adlı kitabını imzalayacak.

BAKSM’de düzenlenen etkinlikler hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, www.beylikduzu.istanbul adresindeki etkinlik takvimine ulaşabilir; etkinliklere ait biletleri ise BAKSM gişesinden ve Biletix’ten temin edebilir.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.