Senfoni konserinde kedi sürprizi

10.01.2022
A+
A-

Antalya’daki senfoni konseri sırasında bir kedi sahneye çıktı. ‘Senfoniç’ adlı kedi orkestra üyelerinin ayaklarının arasında gezine gezine adeta şov yaptı.

Senfoni konserinde kedi sürprizi… Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan başkemancı Menevşe Aydoğdu’yu konuk ettiği konserde ilginç bir an yaşandı. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki konser sırasında sahneye çıkan ‘Senfoniç’ adlı kedi konseri izleyenlerin ilgi odağına yerleşti. 

Antalya Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu’nda cuma akşamı yapılan konserde orkestrayı şef Orhun Orhon yönetti. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Başkemancısı Menevşe Aydoğdu da solist sanatçı olarak sahnedeydi. 

Konserde Menevşe Aydoğdu kemanıyla besteci Max Bruch’un ‘Op.26 No.1’ adlı keman konçertosunu orkestra eşliğinde yorumlarken olanlar oldu. AKM’nin bahçesinde doğduğu belirtilen ve ‘Senfoniç’ adı verilen kedi salona girdi.

Doğduğundan beri müzikle, konserlerle, sanatçılarla iç içe olan Senfoniç adlı kedi, kendisi için hayli normal olan bir yürüyüşü gerçekleştirdi. Konser sırasında sanatçıların ayakları arasında gezinerek, adeta ‘ben de burdayım’ dedi. 

Konseri seyreden çocuklar, program sonunda sahneye çıkıp kediyi sevdi.

AKM görevlileri ‘Senfoniç’ adını verdikleri kedinin ADSO konserinin olduğu gün içeri girdiğini, zaman zaman da sahneye çıkıp gezindiğini belirtti. Bir görevli “Yavruyken içeride büyüdü, müzik sesine alıştı, biz de adını ‘Senfoniç’ koyduk” dedi.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.