Beylikdüzü’nde tarihi kanal bulundu

Beylikdüzü’nde bir inşaat kazısı sırasında tarihi bir kanal kalıntısı ortaya çıktı. İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü kazı alanında incelemelerde bulunuyor. Alanın, tarihi ve antik dönemde ne olarak kullanıldığı ile ilgili kesin bilgi bu incelemeler sonucunda ortaya çıkacak.

Beylikdüzü’nde tarihi kanal bulundu. İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde bir inşaat kazısı sırasında tarihi bir kanal kalıntısı ortaya çıktı.

Alanın, tarihi ve antik dönemde ne olarak kullanıldığı ile ilgili kesin bilginin İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü’nce devam eden çalışmaların tamamlanması ile anlaşılacak.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Park alanında bulunan tarihi kalıntıların korunmasına ve alanın arkeopark olarak değerlendirilmesine yönelik taleplerimizi ilgili kurum olan İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü’ne bildireceğiz. Hazırlayacağımız ve İstanbul 1 numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’nun uygun göreceği bir Arkeopark projesi ile hem alanın ve kalıntıların korunmasını hem de aynı zamanda halka açılmasını sağlamış olacağız.” dedi. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.