Marmaris Kitap Günleri Edebiyat Otobüsü ile tamamlandı

Edebiyat Otobüsü Marmaris Kitap Günleri kapsamında edebiyatçıları ve edebiyatseverleri bir araya getirdi. Atatürk Meydanı’ndaki buluşmalar dokuz gün sürdü.

Marmaris Kitap Günleri Edebiyat Otobüsü ile tamamlandı. 5 Eylül’de başlayan Marmaris Kitap Günleri’nde Edebiyat Otobüsü keyifli buluşmalara mekan oldu. 

13 Eylül’deki söyleşilerle tamamlanan Marmaris Kitap Günleri’nde Edebiyat Otobüsü her gün saat 15.00-24.00 arası edebiyat buluşmalarında misafirleri ağırladı. 

Marmaris Atatürk Meydanı’ndaki buluşmalar Marmaris Belediyesi ve Edebiyat Atölyesi Dergisi işbirliği ile yapıldı. Marmaris Edebiyat Günleri’nde Edebiyat Otobüsü birçok şair, yazar ve edebiyatçıyı ağırlıyor.

Marmaris Edebiyat Günleri’nde Raşit Öztürk ve Halim Yazıcı’nın imza günü düzenlendi. Ünlü şair Şükrü Erbaş ve yazar Barış İnce, Marmarislilerle ‘Yazmanın İncelikleri’ isimli söyleşiyle buluştular. 

13 Eylül Pazar günü de Otisabi çizgi karakteri ile tanınan Yılmaz Aslantürk Edebiyat Otobüsü’ndeydi. 

Marmaris Kitap Günleri 5 Eylül Cumartesi günü başladı. Atatürk Meydanı’ndaki Kitap Günleri kapsamında Edebiyat Otobüsü de yer aldı. 13 Eylül’e tamamlanan kitap günlerinde birçok şair, yazar ve edebiyatçı Marmarislilerle buluştu.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, “Amacımız Marmaris’i ‘kültür ve sanat şehri’ yapmak. Pandemi dolayısıyla bu yıl birçok etkinliğimizi ertelemek zorunda kalmıştık. Şimdi koronavirüs kurallarına uygun olarak etkinliklerimizi yaptık. Dokuz gün süren etkinliğimizde her yaştan Marmarislinin faydalandığını görmekten mutluyuz.” dedi.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.