Bir Oda Dolusu Çocuk sergisinde ünlüler geçidi

27.04.2022
A+
A-

Yazar İbrahim Altun bu kez dikkat çeken bir sergi ile karşımıza çıktı. “Bir Oda Dolusu Çocuk” adlı sergisinde ünlü isimlerin çocukluklarına dair fotoğrafları yorumlayarak resim sergisi açtı.

Bir Oda Dolusu Çocuk sergisinde ünlüler geçidi

Bir Oda Dolusu Çocuk sergisinde ünlüler geçidi yaşanıyor… İbrahim Altun’un “Bir Oda dolusu Çocuk” adlı sergisi Balaban Sanat Galerisi’nde açıldı. 

İbrahim Altun, “Sürtük ve Kalpazan”, “Üç Kırık Kalp”, pek çok dile çevrilen “Romantik Salgını” ve Abdullah Oğuz tarafından filme çekilen “Sıcak” adlı romanlarıyla edebiyat dünyasında geniş bir okur kitlesine ulaşmıştı. Fenomen polisiye dizi “Çebmer”in senaristiliğini de yapan İbrahim Altun, ilgi çekici bir sergi ile sanat dünyasından ses verdi. 

İbrahim Altun’un çocuk fotoğraflarından yola çıkarak yaptığı resimlerden oluşan, “Bir Oda Dolusu Çocuk” adlı resim sergisi Balaban Sanat Galerisi’nde sanatseverleri ağırlıyor. Sergi 5 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Serginin tanıtımında şöyle deniliyor:

Çocukluk yıllarından herkesin elinde en az bir kare fotoğraf kalmıştır.

Belli bir yaşa gelip de yıllar öncesinde kalan o fotoğrafa baktığınızda neler hissedersiniz? Hayatımızın en önemli dönemini bir ana, sadece bir tek ana hapsedip hayata yeniden o pencereden bakabilir miyiz?

İbrahim Altun, hayatının bir döneminde yolunun kesiştiği ve kendisinde iz bırakan sevdiği kişilerden topladığı çocukluk fotoğraflarını yorumlamış.

Altun’un çocuk fotoğraflarından yola çıkarak yaptığı resimlerden oluşan “Bir Oda Dolusu Çocuk” adlı resim sergisi 23 Nisan haftası boyunca Balaban Sanat Galerisi’nde olacak.

Sergide Nihat Odabaşı, yönetmen Mustafa Kotan ve Hürriyet Gazetesi yazarı Sayım Çınar’ın da yer aldığı bir resim var.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.