Bob Dylan’ın yayımlanmamış şarkı sözleri mezatta satıldı

24.11.2020
A+
A-

Dünyaca ünlü şarkıcı Bob Dylan’ın yayınlanmamış şarkı sözleri bir müzayedede satıldı. 1971 yılında Dylan ile yapılan bir söyleşinin kayıtları ile mektuplardan oluşan belgeler, 495 bin dolara alıcı buldu.

Bob Dylan’ın yayımlanmamış şarkı sözleri mezatta satıldı. Nobel Ödüllü ABD’li şarkıcı Bob Dylan’ın yayımlanmamış şarkı sözleri  açık arttırmada 495 bin dolara satıldı.

ABD’nin Boston kentindeki R.R. Auction Müzayede Evi tarafından yapılan müzayedede, Bob Dylan’ın yakın dostu, blues gitaristi Tony Glover’ın kişisel koleksiyonundaki belgeler satışa sunuldu.

Glover’ın 1971’de Dylan ile yaptığı söyleşilerin kayıtları ile Glover’a yolladığı mektuplardan oluşan belgeler, 495 bin dolara alıcı buldu.

Mektupların içinde Dylan’ın daha önce yayımlamamış şarkı sözlerinin bulunduğu belirtildi. Öte yandan Dylan’ın, Glover ile yaptığı, gün yüzüne çıkan söyleşide, Robert Zimmerman olan adını neden değiştirdiği sorulduğunda, dönemin Amerikan toplumundaki anti-semitist (Yahudi karşıtı) tanımlamalardan kaçınmak için bunu tercih ettiğini ifade ettiği aktarıldı. Dylan’ın, “Çoğu insan Yahudilerin yalnızca tüccar veya tefeci olduğunu düşünüyor.” ifadesi kullandığı kaydedildi.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.