Kadıköy Pandemi Orkestrası konserleri başlıyor

24.11.2020
A+
A-

Kadıköy Belediyesi’nin koronavirüs döneminde ekonomik zorluk içinde olan müzisyenlere destek amacıyla kurduğu Kadıköy Pandemi Orkestrası ilk konserine çıkıyor. 5 konserlik buluşmanın biletleri Süreyya Operası’nda ve internette satışta…

Kadıköy Pandemi Orkestrası konserleri başlıyor. Kadıköy Belediyesi tarafından koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak zor bir süreçten geçen müzisyenlerin yer aldığı Kadıköy Pandemi Orkestrası konserleri Süreyya Operası’nda gerçekleştirilecek. İlk konser 7 Aralık 2020 Pazartesi…

Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası konserleri Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda başlıyor. Pandemi sürecinde hiçbir sabit geliri olmayan ve ekonomik olarak zor bir süreçten geçen müzisyenlerin yer alacağı bir senfonik orkestra kuruldu.

Gürer Aykal, Gülsin Onay, Cihat Aşkın, İdil Biret gibi isimlerin de şef ve solist olarak yer alacağı ve Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası adıyla beş konser verecek. 

Kadıköy Belediyesi’nin destek verdiği Pandemi Orkestrası projesinde şef, solist ve orkestracı olarak aynı meslek grubundan birçok sanatçı da karşılık beklemeden yer alıyor. Kadıköy Belediyesi Pandemi Orkestrası adıyla beş konser verecek orkestraya, Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası ev sahipliği yapacak.

Pandemi orkestrasının ilk konseri 7 Aralık 2020 Pazartesi şef Rengim Gökmen ve İdil Biret’in katılımıyla; ikinci konser 4 Ocak 2021’de şef Oğuzhan Balcı ve Gökhan Aybulus’un katılımıyla; üçüncü konser 8 Şubat 2021’de şef Gürer Aykal ve Bülent Yazıcı’nın katılımıyla; dördüncü konser 8 Mart 2021’de şef İbrahim Yazıcı ve Gülsin Onay’ın katılımıyla; beşinci konser ise 29 Mart 2021’de şef Hakan Şensoy ve Cihat Aşkın katılımıyla gerçekleşecek.

Biletler Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası gişesi ve internetten satışa sunulacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.