Boğaziçi Gençlik Korosu Makedonya’da en iyi koro seçildi

Makedonya’da düzenlenen yarışmada Boğaziçi Gençlik Korosu, festivalin en iyi korosu seçildi. İlk kez uluslararası bir festivale katılan koro, ülkemizin gururu oldu.

Boğaziçi Gençlik Korosu Makedonya’da en iyi koro seçildi

Boğaziçi Gençlik Korosu Makedonya’da en iyi koro seçildi. Boğaziçi Gençlik Korosu, Makedonya’da 22-26 Ağustos arası düzenlenen Ohrid Korolar Festivali’nde ülkemizin gururu oldu. En iyi sahne performansı, birincilik ödülü ve kategori şampiyonluğuyla birlikte festivalin en iyi korosu seçilerek Grand Prix ödülüne değer bulundu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BÜYÜK ÖDÜLÜ KAZANDIK! 🥇🇹🇷 . . Ohrid Korolar Festivali’nde en iyi sahne performansı, birincilik ödülü ve kategori şampiyonluğuyla birlikte festivalin en iyi korosu seçilerek GRAND PRIX ödülüne layık görüldük! Çok mutlu ve gururluyuz! 🙂 **** We won the best stage performance award, the first prize as the ‘category winner’ and lastly the GRAND PRIX of Ohrid Choir Festival! We are so happy and honored! 🙂 . . . . . . @ohridchoirfestival #peopleOfOFC #ocf2019 #ohridchoirfestival #bgkohrid #bycohrid #bogaziciyouthchoir #bogazicigenclikkorosu #masisgozbek #masisaramgozbek @masisgozbek @bogazicigenclikkorosu

Boğaziçi Gençlik Korosu (@bogazicigenclikkorosu)’in paylaştığı bir gönderi ()

Boğaziçi Gençlik Korosu, Eylül 2014’te kuruldu. O günden bu güne başarılarıyla hep gündemde oldu. Koro, son olarak on binlerce ağacın katledildiği Kaz Dağları için Tarkan’ın “Uyan” şarkısına yapılan yorumla gündeme gelmişti. Koronun şefliğini Masis Aram Gözbek yapıyor. 

Masis Aram Gözbek, Ohrid Korolar Festivali’nin kendileri için ilk yurtdışı ve ilk yarışma deneyimi olduğunu söyledi. Şef Gözbek,  Ohrid’deki festivale Türkiye’den 6 koronun katıldığını söyledi.

Boğaziçi Caz Korosu, Boğaziçi Gençlik Korosu ile MAGMA Gençlik ve Yetişkin Korolarına katılmak isteyenler www.magmakoro.com ya da www.bogazicicazkorosu.com adreslerinden seçmelere başvurabilirler. Son başvuru tarihi 15 Eylül.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.