Buket Uzuner de tacize uğramış

10.12.2020
A+
A-

Ünlü yazar Buket Uzuner de tacize uğramış. Hasan Ali Toptaş’a yönelik taciz ifşası gündemdeyken Buket Uzuner’in bugün medyaya yansıyan “18 yaşında edebiyat, 26 yaşlarında da akademik dünyaya katılan bir genç kadın olarak hem benim başıma hem de benden önceki cesur kadın yazarların başına gelen tacizlere şahit oldum.” sözleri dikkat çekti.

Buket Uzuner de tacize uğramış. Ünlü edebiyatçı Hasan Ali Toptaş’ın taciz ifşası ile ‘edebiyatta me too hareketi’ başladı. Bora Abdo ve Hüseyin Kıran’a dair de ifşa ve iddialar sosyal medyadan yayıldı… 

Bugün ise Buket Uzuner tacize uğradığını söyledi. Ünlü yazar Buket Uzuner tacize uğramasıyla ilgili detaya girmeden “18 yaşında edebiyat, 26 yaşlarında da akademik dünyaya katılan bir genç kadın olarak hem benim başıma hem de benden önceki cesur kadın yazarların başına gelen tacizlere şahit oldum.” dedi. 

Buket Uzuner taciz hakkında yaptığı açıklaması Hürriyet gazetesinde çıkan haberde yer aldı. Hasan Ali Toptaş hakkında çıkan taciz ifşa ve iddiaların yer aldığı haberin içinde Buket Uzuner’in görüşleri yer aldı. Buket Uzuner, Hasan Ali Toptaş hakkında görüşlerini anlatırken kendisinin de tacize maruz kaldığını açıkladı. 

Hasan Ali Toptaş taciz ifşası edebiyat dünyasından taştı – BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

Buket Uzuner’i kim taciz etti

Haberi okuyanlar şimdi Buket Uzuner’in yaşadığı taciz vakasını merak ediyorlar. Buket Uzuner okurları ve edebiyat dünyası şimdi ünlü yazarın kim ya da kimler tarafından taciz edildiği hakkında gelecek açıklamayı bekliyor. 

Ancak Buket Uzuner gazetedeki açıklamasında yaşadığı taciz ya da tacizleri anılarında yazacağını söyledi. Buket Uzuner taciz hakkında şöyle konuştu: 

Çoğunun dersini bizzat verdim

“Tacizin eğitimlisi ve ünlüsü yok. Ahlaksızlık ya vardır ya yoktur. Ahlaksızlık, sahip olduğu gücü cinsel baskı olarak kötüye kullanma ve utanmazca buna devam etme durumu, babanızdan, çok değer verdiğiniz yazardan, tanınmış iş insanı patrondan veya ünlü siyasetçiden de gelse karşı duracağız. Yoksa bu ikiyüzlülüğün önüne geçemeyiz ve kızlarımız da aynı tehlikeye maruz kalırlar. 18 yaşında edebiyat, 26 yaşlarında da akademik dünyaya katılan bir genç kadın olarak hem benim başıma hem de benden önceki cesur kadın yazarların başına gelen tacizlere şahit oldum. Çoğunun dersini bizzat verdim ama 80’lerde kadının sesi ve dayanışması bugünkü kadar güçlü değildi. Bana emanet olanları anılarımda yazmaya sözüm var.”

Sincanlı Kafka Hasan Ali Toptaş ve kriminal Hasan Ali Toptaş – BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR 

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.