Burak Artuner Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ı ile okurlarla buluşuyor

Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ı raflarda yerini aldı. Gazeteci yazar Burak Artuner ikinci romanı ile okurların karşısında.

Burak Artuner Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ı ile okurlarla buluşuyor. İlk romanı “Aşk, Hürriyet, İstibdat” ile özellikle yakın tarihe meraklı roman okurları tarafından beğenilen Burak Artuner yeni romanı ile karşımızda. 

Mona Kitap tarafından basılan Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ı da yakın tarihi kendine zemin alıyor. 1960’ların İstanbul’undan başlayan olaylar günümüze uzanıyor.

Gazeteci yazar Burak Artuner, ikinci romanı ile edebiyat severlere sesleniyor. Gazeteciliğinde yakın tarihe yönelik haberlere ve yazılara imza atan Burak Artuner, yine tarihi içerikli bir romanla karşımızda. 

Burak Artuner Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ı romanı ile raflarda yerini aldı. Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ı adlı romanın tanıtımından okuyalım:

1960’ların İstanbul’unda başlayıp, günümüze dek uzanan bir aşk hikâyesi ve eskimeyen 1964 model mavi bir Cadillac otomobil… Doktor Adnan ile armatör Cemil Dağlaroğlu’nun kızı Leman, bir gazino eğlencesi sonrasında tesadüfen tanışırlar. Aralarında kısa sürede bir aşk doğar. Fakat mavi Cadillac’ıyla o dönem İstanbul’un en seçkin kızlarından olan Leman’da başka bir erkeğin de gözü vardır; babasının ortağı Rauf Karamahmut… Devlet içinde karanlık ilişkileri olan, güç sahibi armatör, Leman’a sahip olmak için sinsi bir plan peşindedir. Bu plan Adnan ile Leman’ın yaşamlarını alt üst edecektir!

Burak Artuner, Leman Hanım’ın Mavi Cadillac’ı romanında sadece bir aşk hikâyesi anlatmıyor; Amerikan kültürü etkisiyle değişen toplumsal değerleri, yalnızlaşan İstanbulluları, güç odaklarının yağma kültürünü de kayda geçiriyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.